Vectra B - Yuksek Rolanti

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze hayirli aksamlar...
Benim sorunum aracimin devrinin 1500 - 2000 arasinda takili kaliyor ve gaza yüklenip biraktigimda kisa süreliğine düzeliyor fakat bi kac saniye sonra kendi kendine yukseliyor 2000 e kadar. Bogaz kelebegim ve rolanti motorum temizlendi hatta bogaz kelebegi tamamen parcalanip temizlendi fakat sorun giderilmedi. Rolanti motorun dan şüphe ediyorum lakin parca pahali oldugu icin direk degisime gitmeyi suan bekletiyorum acaba ondan mi ?

Bir de sehir icin de ariza lambasi yaniyor fakat uzun yolda hic sorun yok ? basina gelen varmidir. saygilar

ergunmehmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var , çıkma rölanti (ayarlayıcısı) motoru buldum , 1-2 haftaya bakıma sokacam değiştirdiğimde sonucu yazarım ,,, vectra 2.0 2001 cdx lpg li

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ondan tahmin ediyorum da ya değilse.. paylaşırsanız sevinirim takipteyim. tanıdık biri de yok etrafımda yoksa deneme yanılma ile değişim yapıcam da

murdererisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen rölanti motorundan kaynaklanma ihtimali yüksek
bende de cdx 2001 var 4-5 ay da bir kez açıp mazotla temizleyip devam ediyorum.

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben temizledim. hatta boğaz kelebeğini de.. sanırım benım kinin miadı iyice doldu. değiştirmek farz oldu. Bir de şu var.. Gm marka 350 tl istiyorlar. farklı markalar da 85 tl den baslıyor. nasıl yapayım ?

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız işin ilginç tarafı bu parçaları temizledikten sonra kalibrasyon sanırım yapılmadı... şu ecu ya reset felan atsak nasıl olur

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yanlız işin ilginç tarafı bu parçaları temizledikten sonra kalibrasyon sanırım yapılmadı... şu ecu ya reset felan atsak nasıl olur

gaz kelebeği elektronik mi? yoksa telli mi?

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
telli derken. Gaz telinden bahsediyorsunuz değil mi ? eger öyle ise evet telli

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet. aractan anlayan bir usta buldum ve bana boğaz kelebegınden bır ayar yaptı . su an aracım 900 devır de.. Lakın hareket halınde aracı boşa attıgım zaman vs aynı dalgalanma tekrar oluyor. lakin durdugum anda hiç sıkıntı olmuyor. tekrar ustaya sordugum da ıste hava akış metresı yan sanayi dedi. Ondan da yapabilir rolantı motorundan da dedı. sımdılık bu sekıl de gıdıyor ama eskıye nazaran daha ıyı aracım. orjınal parcalı bır vectra bulup deneme yanılma yoluna gıdıp gerekırse parca degısımıne gıdecegım

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza çok büyük ihtimal rölanti ayarlayıcısından kaynaklanıyor. ben de aynı arızayı yaşadım. yetkili serviste orjinal gm rölanti ayarlayıcısı taktırarak problemi çözdürdüm. benim fatura 623 tl tutmuştu geçen yıl. sizin bahsettiğiniz 350 tl fiyat çok uygun. ucuz yan sanayi parçalar iş görmez.