Vectra B yol bilgsyr=>lcd dönüşüm

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz abinin yaptığı bir proje..
20o1va.jpg

Cengiz bunu alıntı yaparak paylaşmıştı diye hatırlıyorum. Yoksa uygulamda mı yaptı.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra b m olsa yapardım zor bir şey değil maliyetli diyorsunuzda neye göre maliyetli oraya uyan bir lcd ekran alıcaksınız birde o lcd ekranı bağlıycağınız bir teyp o kadar.. buda atla deve değil büyük bir masrafda değil.. ben bu işlerin içinde olduğum için ve kendimde aracımda bilgisayar laptop sistemi yapdığım için bu sistemleri çok kovalıyorum yapımı basit..

Bakınız başka bir opel forumunda buldum renkli cid orjinalden fabrikasyon bir vectra b 2.6 demek ki orjinaldende cid ekranlı vectralar varmış

dsc07261by2.jpg

dsc07262nd6.jpg

dsc07263sv4.jpg

cidncdrlaufendaserstemal15su.jpg

benim dediğim ise bu sistem bakınız almanyada bir arkadaş bunu yapmış buda alman opel vectra forumundan..

bild015qb9.jpg

bild018qj7.jpg

4lb5.jpg

5qm2.jpg

22092006002ai4.jpg

22092006010ft6.jpg

22092006008si2.jpg

22092006003pi2.jpg

benim dediğim bu tip bir şey vectra b ye çok yakışır sadece şu yukarda bu sistemi yapan arkadaş tek teyp seçimini yanlış modelden yapmış zaten bilgi ekranını teyp ekranı olarak kullanıyorsun birde ekstradan teybi ekranlı almanın bir alemi yok oraya normal ekransız gayet mütavazi sade ön kosolada uyum sağlıycak eğriti durmıycak ön konsolunun bir parçası gibi orjinal durucak bir teyp takıcaksın her şey op orjinal görünücek..

bu arkadaşın o ekranlı teybi takmasınında bir nedeni var nedenide o ekran hem eskisi gibi yol bilgisayarı hemde teybin ekranı oluyor bağlantı yapmış öyle yani eski yol bilgisayarı özelliğinide yitirtmemiş yol bilgisayarında olduğunda sanırım teybin ekranını kullanıyor..

Son düzenleme:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence orijinalinin bozuk hali daha güzel ve nostaljik. Benimki hep öyleydi hiç uğraşamam dedim hiç ellemedim.:D

Tarih 01.01.1994 :D

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu cid ekranlı vectra süper olmuş...ama teyipte orjinalliğin bozulmasına karşıyım.mesela konsol siyah bi teyp takıolar yanar döner hem estetiği bozuluyo hemde direysiyondaki tuşlar yalan oluo

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk cid ekranlı orjinal yani sonradan yapılma değil fabrikasyon öyle.. vectra 2.6 olduğu için herhalde

ikincisi ise sonradan yapılma adam cid ekran allmış hem normal yol bilgisayarı olarak hemde film navigasyon için falan kullanıyor..

teybi değiştirmessin orjinal teybi muhafaza edersin lcd nin çıkışınıda torpidodan herhangi bir şeye bağlaya bilirsin minik bir mp3 mp4 player olur cep telin olur laptop olur ikinci bir araba teybi olur.. onlar önemsiz kolay şeyler..

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
bu ekran satılıyor. omega cid diye arayın. ama bunu alınca teybini de almalısınız

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ekran satılıyor. omega cid diye arayın. ama bunu alınca teybini de almalısınız

tabi orjinal renkli yol bilgisayarı yapmak istiyenler için ..

ama konuyu açan arkadaş oraya lcd normal bir ekran takılabilirmi demiş oda takılır ikinci eklediğim resimde adam uyarlamış.. sanırım oranın ölçüsü 3.5 oraya 3.5 inçlik bir lcd ekran takarsa birde onu bir ana ünite teybe bağlarsa olur.. yol bilgisayarı düşünmeyenler için bu dediğim.

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal cid ekranla beraber gelen kitte navigasyonda var... o navigasyon orjinal ekran yani... ama türkiye haritası var mıdır bilinmez... ben bu ekran ve teybinden alacakyım ama teybi mp3 çalmadığı için vazgeçmiştim o zamanlar... bunların yerine birde ortadaki hava deliklerini iptal edip oraya ekran koyulanları var... onların deri platformuu üreten bir şirket vardı... çok şık uygulamaları vardı... bulursam fotoları ekliyicem...