Vectra B yol bilgsyr=>lcd dönüşüm

muto06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b,lerde hiç bir işe yaramayan,avantadan orda duran zaten piyasadaki çoğu vectranın ve tabi benimde arızalı olduğu için baktıkça canımızı sıkan bu parça yerine lcd ekran koyulmazmı.Böyle bir proje için kafa yoran arkadaşlarımız olmuştıur illaki daha önce yapabilen yada yapmaya çalışan varsada bilgilerini paylaşsın.
şimdiden çok teşekkür ederim.

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir heralde bizim astralarda oluyorda istersek ama onları tam bilmiyorum..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Pazar yerinde bu ekranlardan uygun fiyata satan arkadaşlarımız zar.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b,lerde hiç bir işe yaramayan,avantadan orda duran zaten piyasadaki çoğu vectranın ve tabi benimde arızalı olduğu için baktıkça canımızı sıkan bu parça...

benimki sağlam ve gayet güzel çalısıyor neden avantadan orada dursun ki...
yapılabilir tabiki sonuçta altı üstü bir ekran...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kere girişin yanlış binlerce onbinlerce vectra b lerde o bilgi ekranları çalışır fasa fiso dan yada tırışkadan oraya ekranı opel koymaz o ekranı tamir edersen çalışır zor bir şey değil bu sitede yapan çok arkadaşlarda var..
forumu araştırırsan hatta resimli nasıl yapıldığıda gösterdiler onu bırak biraz yabancı opel forumlarına baksan orda da o ekranları nasıl eskisi gibi çalıştırılıcağın var adamlar resimli anlatım falan yapmışlar..

senin dediğin lcd olayına gelince bunu ben bu sitede yazmışdım vectra c lerde zaten cid yani renkli bilgi ekranı kullanlar var ama oraya lcd takanlarda var avrupada bilgi ekranını çıkartıp onu başka yere yerleştirip tavana ışıklığın oraya falan o bilgi ekranın yerine normal lcd ekran koyanlarda var bununla ilgili konuda açdım..

hatta bunun en çok vectra b ye yakışıcağınıda yazdım çünkü sizin bilgi ekranın olduğu yer çok güzel bir yerde tam şöförün göz hızasında bmw ler gibi..

uygulamaya gelince yapılır çok basit bir şey oradaki bilgi ekranının ölçüsü alınır büyük ihtimal 3.5 inçdir oraya uygun bir lcd alırsın o lcd yede öne bir ana üniteye teype bağlarsın olur biter bunu her tesisatçı yapabilir zor bir şey değil..

riskin varmı riskin 0 neden sıfır riskin var çünkü zaten bilgi ekranın çalışmıyor haliyle o bilgi ekranını çıkardığında bir riskin olmıycak. sadece takıcağın lcd ye bir para verirsin önede divx dvd mp3 falan çalan oynatan monitörsüz güzel sade bir teyp takarsın lcd nin tv out çıkışlarınıda teybe bağladınmı bitti sağlam bir tesisatçının 45 dakkasını almaz öyle arabanda delme kesme kırma hiç bir şeyede gerek olmaz..

istersen teyp yapmassın lcd nin çıkışını torpidoya falan verebilirsin arabanda laptop falan bağlaya bilirsin benim zamanında buna benzer yapdığım bir laptop sistemi var araştırırsan bulabilirsin forumda..

orjinali güzel bir teyp olur sade dikkat çekmeyen orjinal teybi çıkartıp yerine o teybi takarsın olur biter teybe dvd divx bir film koyduğunda izlersin lcd de teybinde navigasyonda varsa ekrandan izlersin falan çok orjinal ve hoş olur ..

muto06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir kere girişin yanlış binlerce onbinlerce vectra b lerde o bilgi ekranları çalışır fasa fiso dan yada tırışkadan oraya ekranı opel koymaz o ekranı tamir edersen çalışır zor bir şey değil bu sitede yapan çok arkadaşlarda var..
forumu araştırırsan hatta resimli nasıl yapıldığıda gösterdiler onu bırak biraz yabancı opel forumlarına baksan orda da o ekranları nasıl eskisi gibi çalıştırılıcağın var adamlar resimli anlatım falan yapmışlar..

senin dediğin lcd olayına gelince bunu ben bu sitede yazmışdım vectra c lerde zaten cid yani renkli bilgi ekranı kullanlar var ama oraya lcd takanlarda var avrupada bilgi ekranını çıkartıp onu başka yere yerleştirip tavana ışıklığın oraya falan o bilgi ekranın yerine normal lcd ekran koyanlarda var bununla ilgili konuda açdım..

hatta bunun en çok vectra b ye yakışıcağınıda yazdım çünkü sizin bilgi ekranın olduğu yer çok güzel bir yerde tam şöförün göz hızasında bmw ler gibi..

uygulamaya gelince yapılır çok basit bir şey oradaki bilgi ekranının ölçüsü alınır büyük ihtimal 3.5 inçdir oraya uygun bir lcd alırsın o lcd yede öne bir ana üniteye teype bağlarsın olur biter bunu her tesisatçı yapabilir zor bir şey değil..

riskin varmı riskin 0 neden sıfır riskin var çünkü zaten bilgi ekranın çalışmıyor haliyle o bilgi ekranını çıkardığında bir riskin olmıycak. sadece takıcağın lcd ye bir para verirsin önede divx dvd mp3 falan çalan oynatan monitörsüz güzel sade bir teyp takarsın lcd nin tv out çıkışlarınıda teybe bağladınmı bitti sağlam bir tesisatçının 45 dakkasını almaz öyle arabanda delme kesme kırma hiç bir şeyede gerek olmaz..

istersen teyp yapmassın lcd nin çıkışını torpidoya falan verebilirsin arabanda laptop falan bağlaya bilirsin benim zamanında buna benzer yapdığım bir laptop sistemi var araştırırsan bulabilirsin forumda..

orjinali güzel bir teyp olur sade dikkat çekmeyen orjinal teybi çıkartıp yerine o teybi takarsın olur biter teybe dvd divx bir film koyduğunda izlersin lcd de teybinde navigasyonda varsa ekrandan izlersin falan çok orjinal ve hoş olur ..
tarih/saat ve derece bence avantadan......yani pek fonksiyonel değil anlatmak istediğim bu
not:cd değil arabam gls
ayrıntılı bilgileriniz için tşk ederim

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım arkadaşımda gls ile cd arasındaki fark nedir senin olsa olsa bilgi ekranın mid dir cd nin ekranıda tid dir yada gid ama çerçeve ölçüleri aynıdır değişmez en azından değişiceğini sanmıyorum...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merhabalar, benim böyle bir projem var tamamlanabilme ihtimali yüksek fakat emek ve maliyeti çok yüksek. O yüzden en uygunu yol bilgisayarı takmak.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tam tersi, GLS TID, CD MID oluyor :) LCD ekran projesi var, hatta bugün google'dan arayıp bulmuştum. Hatta bir arkadaş Tomtom navigasyon ünitesi ekranı söküp takmış oraya.

Ben ise şu anda MID arayışındayım, yol bilgisayarı olsun yeter bana. TID senin dediğin gibi oldukça kullanışsız, hele bi de sonradan takma teybin varsa.

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olursa süper olur ama..