vectra b yol bilgisayarı montajı yardım

yakup311

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 1997 model gls vectra var.yol bilgisayarı yoktu ama hurdacılardan lcd ekranını ve sinyal kolunu aldım .yalnız sinyal kolundan 3 tane kablo geliyor ve tabloda sinyal kolu için 2 adet kablo rengi vermiş.(kahve/sarı-kahve/beyaz)ortak uca hangi polariteyi uyguluyacağımı karıştırdım.+ mı - mi tam bilmiyorum ve yanlış verirsem yanar diye korkuyorum.ve bu kablolar 32 pinli soketin kaç numaralı pinleri yazarsanız çok memnun olurum.tabloda 4 adet pin no var (21.22.23.24)hangileri bu iki anahtar dönüş uçları.ve (13.15.16.17.19.20.26 nolu uçları şaseye verdim sensör almadığım için doğrumu yaptım acaba.ve sarı soketteki pin noları ile karşılık gelen gri soketteki pin nolarını daha açık anlatmanızı istersem sizden çok şey istemiş olmam inşallah

yakup311

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethem abim ve cengiz abicim yardımlarınızı bekliyorum

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com

Sinyal kolu 22 ve 23 numara.
Koldan çıkan diğer uç GND

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cevaplar gelmiş zaten :) kolay gelsin.

yakup311

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler kolu hallettim ama bir iki şey daha kaldı ustalarım.4 numaralı siyah kablo ile 16 numaralı siyah kabloya kontaktan çıkan artıyımı verecem.yoksa normalde siyah kablolar eksi yani şase olur(gnd).tabloda 4 numaraya ateşleme f13,16 numarayada ateşleme sigortası f38 yazıyor valla anlamadım bi türlü kusura bakmayın elektroniğim biraz zayıf.6 numaralı yeşil kablo eski sarı sokete gelmiyor bu kabloyu km gösterge panelindeki yeşil kablodan alsam olurmu.ve bu bağlantıları tüm anlatan bişey varmı liste filan yoksa yazıp paylaşırsanız çok memnun olurum. ethem abiden sonra 2. olacam yol bilgisayar montajında servise sordum imkansız dedi yaptıktan sonra götürüp gösterecem. yardımlarınızı bekliyorum

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler kolu hallettim ama bir iki şey daha kaldı ustalarım.4 numaralı siyah kablo ile 16 numaralı siyah kabloya kontaktan çıkan artıyımı verecem.yoksa normalde siyah kablolar eksi yani şase olur(gnd).tabloda 4 numaraya ateşleme f13,16 numarayada ateşleme sigortası f38 yazıyor valla anlamadım bi türlü kusura bakmayın elektroniğim biraz zayıf.6 numaralı yeşil kablo eski sarı sokete gelmiyor bu kabloyu km gösterge panelindeki yeşil kablodan alsam olurmu.ve bu bağlantıları tüm anlatan bişey varmı liste filan yoksa yazıp paylaşırsanız çok memnun olurum. ethem abiden sonra 2. olacam yol bilgisayar montajında servise sordum imkansız dedi yaptıktan sonra götürüp gösterecem. yardımlarınızı bekliyorum

ethemden önce ben yapmıştım :D :D
gerçi ben bazı sensörleri lüzumsuz görüp takmamıştım halada bağlı değil bazı sensörlerim...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hışşşşt can senin taktığın sistem yarım,eksiğin çok :) benimki full çalışıyo... :)

siyah kablolar + 12 volt olacak arkadaşım....

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hadi bakalım eksikleri tamamla :)