vectra B yay !!

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectraleo0175trxs2.jpg

resmimizi koyduktan sonra başlıorum soruları saydırmaya :) böyle sürüngen bir araç yapma isteği bende uzun süredir var..
öncelikle elimde bir takım vectra GT yayı olduğunu belirtiyim..
şekildeki gibi bir grüntü yapmayı düşünüyorum biliyorum birçoğunuz birsürü laf sayacak kızacak ama evet o GT yaylarını kestireceğim :eek:

fakat 2 düşüncem var kestirmek mi press mi siz hangisini önerirsiniz
ayrıca yaylar 195/65/15 orj vectra jant ve lastiklerinde kullanılacaktır sürtme yaşamamam için boyutlar ne olmalıdır ? 10 cm bile olsa sürtmez o lastikler diyenler oldu bende sürüngen yapmak istiyorum tavsiye ve görüşlerinizi beliyorum

şimdiden teşekkürler.. ;)

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vala emrcim şimdi hayallerini yıkmıyım ama bildiğim zaten.arka yaylar kesilmio.ikinci olarak biyere kadar kesersin onlarda seni tatmin etmez.yani bitek yayla yapabileciğin iş deil.çünkü amortisörlerin orjinal olduu iiiçin biyerden sonra rot kollarını karşılamaz.snin yapıcağın en güzel işlem madem istiyosun sürüngen.önce gidp spor bi yay alman lazım 6 cm gibi.birde uygun fiat olsun diorsan amortisörlre işlm yaptırman lazım biraz daha kısaltılcak amortisörlerin ve sertleştirilcek.resimde gördüğün araba okadar bsit bi araba deil çamurlukları genişletilmiş bi araç onun içersinde davlumbaz falan yoktur yani alt yapısı hazırlanmış.ve jantları enaz 19 veya 20 ve çok sıkı bi coilover sistemi var gibi.std bi vectra ya zaten bu jant sığmaz.sen sürtmez dienleri boşver bitek yayla işleri halletmeye çalışırsan canından kastın var die düşünürüm ben.bu olaydan hayatını kaybeden arklarımız var.konuştuq zaten msn den biliosun.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abıcım sımdı pres malzeme özellık kayıbı yapar............ kestırmek bı nebzede olsa iyidir ama o yaylar o boyuta göre sertlık derecesındedır kısa boy olunca cok sert kalalbılır amma zevk ısı ıste

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım arabayı yayla nekadar basarsan bas bunu amartisörle adapte etmezsen arabadan hiç bir keyif alamazsın beşik gibi sallanır.bir ikincisi ise yanakalrı çok ince yapma hergün soluğu lastikçide alırsın.birde camurluğu açtırmanı tavsiye ederim.ozaman gercenten muazzam bir görüntü olur.

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
arkadaşım arabayı yayla nekadar basarsan bas bunu amartisörle adapte etmezsen arabadan hiç bir keyif alamazsın beşik gibi sallanır.bir ikincisi ise yanakalrı çok ince yapma hergün soluğu lastikçide alırsın.birde camurluğu açtırmanı tavsiye ederim.ozaman gercenten muazzam bir görüntü olur.

lastik ve jantta herhangi bir değişme olmayacak ;)

fikirleriniz iin teşekkür ederim olmazsa şimdi gtlerle arayı kapatıp ilerde sürüngen yaparız bakalım artık nasıl olursa ama anladığım kadarıyla sırf yayla olacak iş değil olsa bile 5-6 cm en fazla biraz daha düşünüp tartalım en iisi :)

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:

hak veriyorum....

Tek çözüm coilover gibi görünüyor ama çok para... Keşke olsa... Tam harika...

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hic bisey yawma seninde bildigin gib tr ye yollari.... :(
altini fln surtersin icin ciz eder:sorry:

VecTraTöR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka fikri olan yok mu şunu yap bunu yap bu araç bu hale gelir diyen :)

djsecooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şukadarını soliim bi arkadaşım toyota yaris marka aracın yaylarını presletti ve yolda yay kırıldı.ben asla presletmezdim.bilginize