Vectra b yakıt tüketimi

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg fiyatları uçup gidiyo zaten o yüzden litre hesabı yapmak daha doğru olacaktır

konyada yazın 42 lt lpg ile 280-300 km arası yol yapıyorum tekrar hatirlatım araba otomatik vites

ama anlamadığım 12,7 lt ortalamayla 42 lt gaz ile 330 civarı yol yapmam lazım ama daha hiç km leri görmedim

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam otomatik çok yakar derler genelde ancak gaza hafif dokunursanız otomatik daha az yakıyor. Sürüş şeklinizi bilmiyorum ancak sürüşünüzle çok yaktırabilirsiniz. Sakin sürüyorum diyorsanız buji-buji kablosu, oksijen sensörü, hava debimetresi gibi şeyleri bir kontrol ettirin. Ben buji buji kablosu ve egr bakımı yaptım şehir içi 15litre ortalamayla geziyordum, ortalamam 8.9 en güncel olarak, tabi sürekli değişiyor :D

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vala benimde aynı yakıtını soran bmw 7,40 sanıyo :D

kardeşim seninki de 2.0 motor otomatik mi

Son düzenleme:

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
benim 2.0 gt 98 model. 140tl benzin ile geçen hafta 298km yol katettim full şehir içi. shell'den alıorum 97 oktan (5.07tl/lt). 80tl gaz ile yine şehir içi 270-290km yapıyorum. sizin değerler biraz yüksek gibi. hava filtresini ve bujileri değiştirin. yakıta etkisi olur. mümkünse GM marka kullanın

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soğuk hava + LPG zammı ile bu değerler normal. Yaz aylarında 23 kuruş yakan peder beyin R12 Toros'u şimdi 35 yakıyor.

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vala periyodik bakımda hepsi değişti bakım yapalı 5 bin km oldu bende anlamadım nasıl böyle yakar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 gündür işe arabayla gidip geliyorum 50 liralık gaz alıyorum yaklaşık 17 lt. yapıyor 180 km +-5 gidiyorum son zamdan sonra böyle oldu. manuel oduğundan biraz daha az yakıyor heralde.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 gündür işe arabayla gidip geliyorum 50 liralık gaz alıyorum yaklaşık 17 lt. yapıyor 180 km +-5 gidiyorum son zamdan sonra böyle oldu. manuel oduğundan biraz daha az yakıyor heralde.

Hocam ölçümünüz yanlış öncelikle.
LPG'yi fulledikten sonra 100 km gidip tekrar doldurursanız çıkan rakamdan doğru değere ulaşırsınız.
50 liralık gaz'la şu kadar gittim olayı biraz şehir efsanesi oluyor, zira çoğu içinde bulunan gazı hesap etmiyor.

dakyapin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ölçüm yanlış değil
çünkü depoyu fullediğim zamanki yakıt oranıyla aynı oranda yakıyor yaklaşık olarak ama her zamanda depo fullenmiyor ölçüm yapıyorsan zaten içinde gaz bitmiştir gaz aldığımda sıfırlıyorum. yeni yıla gireli 5 defa denedim dediğim gibi yaktı depo fullemek zor artık.

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
yazdığın değerler normal, 1500 kilo araba, motor 16 yıl öncenin teknolojisi. boşuna yakıt sarfiyatını düşürmek için uğraşma. gülü seven dikenine katlanır.