vectra b x20xev oksijen sensörü verileri

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar son zamanlarda daha doğrusu bi bakım anında ustaya bu oksijen sensörünü temizlemelimiyiz dediğimde olur demesi üzerine benzinle yıkadık tabi onla alakalımıdır bilmem yakıt arttı şimdi ise adeta içiyo araç lpg li 50 tl lpg ile (litre fiyatı 2,47 den aldım) 110 km zor gitti ya pompacının gazabına uğradık ya farklı bi olay var ama ortalamayı sıfırladığımda ortalama şehir içi çok inişli çıkışlı bi şehir içi 15lt/100 km ile 18lt/100 km arasında gidip geliyo bende aracı opcom a bağladım o2 verilerine baktığımda 300 ile 4850 arasında sürekli bi değişim görüyorum araç vectra b x20xev oksijen sensörünün normal verilerini bilen var mı?
evveli gün bi arıza yaktı ama kontakla söndü araç lpg li şuan lamba yanmıyo ama araç çok hantal biraz hızlansın diye bastığımda bağırıyo baya tabi bu arada arka susturucumda bitik,yardımlarınızı bekliyorum...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi oksijen sensörü lpg de herhangi bir değişiklik yapmıyo bildiğim kadarıyla benzinde tüketim çok artırıyo arızalı ise.Eğerki temizledikten sonra bozulup sende lpg yi kalibre ettiysen yakıt lpg dede artar ben aracı ilk aldığımda oksijen sensörüm arızalı idi lpg de tüketim normaldi fakat benzinde mübarek içiyodu kerkinmeler yapıyo sapıtıyodu çıkma bulup takmıştık o gün bugundur kullanıyoz

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım kardeşim muhtemelen ozaman yeni bi sensörle kalibre etcez buğün lpg ciye gittim adam buharlaştırıcımın bozuk olduğunu söyledi regülatör galiba 400 tl dedi neyapçam bilmiyorum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bir çin atasözü der ki çalışıyorsa elleme

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi oksijen sensörü lpg de herhangi bir değişiklik yapmıyo bildiğim kadarıyla benzinde tüketim çok artırıyo arızalı ise.Eğerki temizledikten sonra bozulup sende lpg yi kalibre ettiysen yakıt lpg dede artar ben aracı ilk aldığımda oksijen sensörüm arızalı idi lpg de tüketim normaldi fakat benzinde mübarek içiyodu kerkinmeler yapıyo sapıtıyodu çıkma bulup takmıştık o gün bugundur kullanıyoz

kardeş sıfır gm bi oksijen sensörü aldım ve bağladım ortalamada 15-18 lt /100km
gösteren aracım aynı ş.içinde 11 lt/100km e düştü bakalım artık bide gaz olayını çözersek düzelecek inşaalah...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun abi regülatör o kadar pahallı olmaması lazım 100 lira civarıydı atikerinki bende milano var atikerinkide uyduğunu sölemişlerdi

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun abi regülatör o kadar pahallı olmaması lazım 100 lira civarıydı atikerinki bende milano var atikerinkide uyduğunu sölemişlerdi

kardeş o seçeneği şu şekilde eledik brc yetkili serviste çalışan bi arkadaşla tanıştık çıkma bi regülatör taktık sorunun aynen devam ettiğini gördük oda p1 basınç sensörü olduğunu söyledi şimdi brc ye mail attım şikayet için dönüş henüz olmadı:(