Vectra B- X20xev Cruise Control motoru? Hız sabitleme projesi

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar proje tamam.
CC güzel bir şekilde çalışıyor. Uygulama gayet basit bize gerekli olanlar cc telli motor,debraj müşiri ve cc li sinyal kolu. Aracımda tesisat tamdı o yüzden kablolarla uğraşmayacağız tüm 98 model CD kullananlara duyrulur :)
CC motoru takıldıktan sonra teli monte ediyoruz.CC beyin soketi absnin arkalarında ve cc sinyal kolu dreksiyon kapaklarının içinde sinyali sökerken zaten göreceksiniz. Bu 2 işlemi tamamladığınızda sırada debraj müşirini takması kalıyor. onuda taktıgınızda araç otomatik olarak tanıyacaktır aktifleştirmeye gerek yok.. Maliyet çok ucuz diğerki modellere göre GL'lerde b2lerde tesisat cekili olmadıgından iş uzuyor.
Herkeze şiddetle tavsiye ederim,konu kapatılabilir yada üyelerimiz buradan faydalanabilirler.Yapacak olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.Ayrıca TIS 2000de şemasını görebilirsiniz her aracın gerçekten büyük bir yardımcı (bağzen kablo renkleri tutmuyor)

Sizlerede kolay gelsin,Keyifli sürüşler :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence konu kapatılmasın motoru da monte ettikten sonra detaylı anlatım yaparsanız yapacak olan arkadaşlar için faydalı olur.bizde bir şekilde bu anlatımlar sayesinde montajı yapabildik

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede konu kapatılmasın
fiyat ne çıktı acaba benim araç 1997 vectra cd otomatik debriyaj müşürünede gerek yok sanırım

T@zm@nic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoğraf çekmediğimden dolayı detaylı anlatım yapamıyacağım ne yazıkki arkadaşlar.Ama çok basit, takıldığınız her konuda yardımcı olmaya çalışırım pm atın.Motoru abs beynin altındaki yuvaya takıyoruz orada yeri var zaten.sonra teli bizim araçtaki teli söküp mevcut olan telin arkasına yerleştiriyoruz sonucta 2li gaz telimiz oluyor.. CC sinyalini de sinyalin yanından cıkan soketle bağlıyoruz. Debraj müşirini ben henüz yapmadım, soketi varmış pedalların üst kısmında orayı görememişiz tesisat hazır deil sandım.Sonra TIS indirerek gelen voltajları ölçtük Beyin o soketten tetik bekliyormuş.Elimde debraj müşiri olmadıgı için boş bir kablo bağladık araç 0 ve frene basınca kendisi otomatik kapatıyor. Aktifleştirme diye birşey yok eğer tesisatınız tam ise o B2 ve full olmayan kasalarda gecerli astra g konularını okuyup aktifleştirmeye calışmayın ayrıca beyin taktığımız için kendisi otomatik olarak tanıyor.98 model cd modellerinden bahsediyorum aracınızda tesisatın olup olmadığından emin olunuz

Muammer abi senin soruna geliyim konularda araştırmıştım otomatik araçlarda müşire gerek yok diye biliyorum. Benim araba manual. frende zaten müşir mevcut otomatiklerdede gerekli değil diye biliyorum.. Muhtemelen seninde araçta tesisat mevcut 2,0 cd yazıyor ama yinede tesisatın olduğundan emin olun
Saygılarımla

Azad ak

Kayıtlı Kullanıcı
61-Trabzon
Siteyi ziyaret et
sizi tebrik edirim orjinal çalışma

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muammer abi senin soruna geliyim konularda araştırmıştım otomatik araçlarda müşire gerek yok diye biliyorum. Benim araba manual. frende zaten müşir mevcut otomatiklerdede gerekli değil diye biliyorum.. Muhtemelen seninde araçta tesisat mevcut 2,0 cd yazıyor ama yinede tesisatın olduğundan emin olun
Saygılarımla[/QUOTE]

Teşekkürler
Sinyal kolunun orada tesisat var
parça fiyatlarını yazabilirmisin kardeş...

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçekten güzel bir çalışma. Bir ara bende ilgilenmiştim ancak işlerim yüzünden pek ilerleme kaydedememiştim. Öncelikle parçaları nerden ve ne kadara bulabileceğimizi açıklayabilirseniz bizlerde faydalanalım.
Teşekkürler...

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
mevcut resimleri eklerseniz güzel olur. nerelere takıldığını merak eden arkadaşlşarımız var..