vectra b tekleme

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buji kablosundan yapması büyük ihtimal. Aynı tecrübeyi yaşadım.

ungovernable

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okuduğum her sorun başıma gelmeye başladı. hadi hayırlısı :) daha da teknik bölüme bakmayayım diyorum ama opel sevdası işte :) bu sabah işe giderken araç her viteste silkeleme yapıyordu.Acemi biri kullanırken debriyajı hızlı bırakır yaa hani yada yakıt biterken araba ileri geri vurdurur. işte aynen o şekildeydi.İş çıkışı lpg montajını yapan yere gittim önce bujilere bakalım dediler.bujileri bir ay kadar önce değiştirdiğim için buji değildir dedim ama usta açıp gösterince sorunu hemen bulduk.buji tırnakları sağlamdı ancak bujinin üstünde çatlak vardı.Bujileri değiştirince hiç bir sorun kalmadı.

arkantos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
google de ara vectra b eksoz sensörü diye ara bak oradan tarif etmesi zor

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okuduğum her sorun başıma gelmeye başladı. hadi hayırlısı :) daha da teknik bölüme bakmayayım diyorum ama opel sevdası işte :) bu sabah işe giderken araç her viteste silkeleme yapıyordu.Acemi biri kullanırken debriyajı hızlı bırakır yaa hani yada yakıt biterken araba ileri geri vurdurur. işte aynen o şekildeydi.İş çıkışı lpg montajını yapan yere gittim önce bujilere bakalım dediler.bujileri bir ay kadar önce değiştirdiğim için buji değildir dedim ama usta açıp gösterince sorunu hemen bulduk.buji tırnakları sağlamdı ancak bujinin üstünde çatlak vardı.Bujileri değiştirince hiç bir sorun kalmadı.

Evet , Benim sorunumu Tam Olarak Sende Yazmışsın.başka bobinle deneme yaptık fakat ; bujileri ve kabloları yeni değiştirdiğim için usta onlara bakmamıştı. En kısa Zamanda Baktıracağım

HERKESE TEŞEKKÜRLER

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GÜNCEL

Arkadaşlar;
bujileri ve kabloları tekrar kontrol ettirdim herhangi bir sorun yok, EGR Den Kaynaklanabileceğini söylüyorlar???
EGR yi temizletsem mi ? değiştirsem mi ? İptal mi ettirsem ?

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim vectrada da tekleme var. Ancak gaza yüklenince oluyor. Tekleme anında gazdan ayağımı çekince, tekleme gidiyor.

Konuyu açan arkadaş da gazdan çekince tekliyor diyor.

Bu teklemelerin farkını söyleyebilecek bir usta yok mu?

LABARNA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr

Sorun EGR Den kaynaklanıyormuş;
EGR Nin Fişini Çektim,Araba Kendine Geldi. Bütün Sorunlar Gitti, FAKAT; Arıza lambası sürekli yanık kaldı. Bunun bir çözümü var mı ?, Geniş bir zamanda EGR Yi söküp temizleyeceğim.