Vectra b tekleme silkeleme sorunu

northwestern

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhabalar aracım 1997 1.6 16v vectra b kasa Lpg'li.Aracım lpg deyken ve 1- 2.vitesteyken gaz verdikçe silkeliyor.Benzine alıyorum canavar , sorun yaşamıyorum.Balıkesirde gitmediğim gazcı kalmadı.Adamlar gaz ayarı yapıyor geçiyor fakat 3 gün sonra yine eskiye dönüyor.Forumlardan okudum bujiler yazmışlar.Bujiler daha 500 km önce değişti. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir acaba başına gelen ya da bilen var mı? Bu sorun beni arabadan soğuttu.Herkese hayırlı bayramlar...

canberk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gene bir bujileri kontrol ettirmenizi öneririm. 4 lü set olarak aldığım bujilerin belli bir süre sonra sadece 1 tanesinin gittiği oldu. Hani kontrol ettirmede yarar var.

Fakat gaz ayarı yapılıyor diyorsunuz düzeliyor demişsizniz. Bujilerle alakalıda olmayabilir. Gaz kafasında problem olabilir ?

Yada gazı aldığınız yer neresi ? Opet - Shell vs yerlerden alınması daha iyi. İsmini daha hatırlamadığım yerden almıştım bir kere. içindeki gazı bitirine kadar canım çıktı. Sürekli tekliyordu araç 2 -3 vites hızlanma esnasında tekleme yapıyordu.

İLKER1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra tekleme

Selam tekleme sorunu 4 adet buji kablolarini orjinalleriydegistirmen olacaktir

northwestern

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi bujilere bidaha baktırdım sıkıntı yok ama kablolara bakacağım şimdi orjinali ile değiştiricem.Birde hava filtresine bakıcam çok sağolun