Vectra b su eksiltme

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tüm olasılıkları yazmışlar...yani su biryerlerden gidiyor. gittiği yerde beyaz yeşilimsi iz bırakır motor sıcak iken basınçtan atıyor ama yere damlamıyordur...
ben son kalan olasılıklardan bahsedeyim biraz canın sıkılacak ama arkadaşların dediği hatalar değilse su devir daim pompası etrafına bir bak olmadı ustan conta sağlam diyor ama neyle karar verdiler bilmiyorum bunun içinde hararet yapması gerekmez sonuçta conta...aracın ısınınca duman atıyormu beyaz? başka ykarıdaki arkadaşların verdikleri değilse geriye benim dediklerim kalır....herşeyin başında antifirzin varsa mutlaka arkadaşların dediği yerlerde yeşilimsi beyaz kireç gibi su izi bırakır ona bak ıslaklık belki olmayacak ama iz mutlaka

Valla söylediklerine göre conta yanık değil dediler. Hatta başka bir serviste'de baktırdım. Onlarda aynı söylediler. Araç ısınınca beyaz duman atmıyor. Dediğiniz gibi herhangi bir iz de yok.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha şaştım ne diyeyim içeri antifriz kokusu geliyormu? iç kalorifer peteğiden olmasın diye... geriye emre kardeşimin dediği takviye bidonu kalıyor kapağı...kenarlarında iz varmı ona bak birde suyu normalden falza korsan azaltır bak söylemedi deme

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallaha şaştım ne diyeyim içeri antifriz kokusu geliyormu? iç kalorifer peteğiden olmasın diye... geriye emre kardeşimin dediği takviye bidonu kalıyor kapağı...kenarlarında iz varmı ona bak birde suyu normalden falza korsan azaltır bak söylemedi deme

Antifiriz kokusu içeriye sıcak motorda geliyor ama fazla değil. Motor sıcakken dışardan kaput açılmadığı halde bayağı geliyor. Arabayı satacağım. Bu yüzden satamıyorum. Dürüst olmakta fayda var her zaman.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman ya hortumlardan yada petekten geliyor işte koku gelmesi bunun işareti
Bu arada dürüstlüğünü takdir ediyorum :)

blueformen1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman ya hortumlardan yada petekten geliyor işte koku gelmesi bunun işareti
Bu arada dürüstlüğünü takdir ediyorum :)

Sayın Semia Arkadaş ;

Hortumlar,petek,kalorifer musluğu ve hortumları,lpg hortumları komple elden geçti. Değişti. Bulana helal olsun diyeceğim. Ama maalesef hala bulunamadı. Bu arada teşekkürler takdir'lerinden dolayı :)

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçta lpg varsa ..onunla alakalı olabailir ..çünkü lpg yi ilk taktırdığım zaman .usta bana araç su eksiltebilir ,eğer eksiltirse geri gelmemi söylemişti .sebebini sormamıştım ..bence lpg işinden anlayan kaliteli bir ustaya gösterin

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifiriz varsa kaçak bulmak kolaydır.Epey zamandır aracımda su eksiltme olayı vardı radyatörü sıfır aldım yedek su deposunu yeniledim ahtapot komple değişti lpg hortumları yenilendi fakat yine eksiltiyordu.Sonra sinirlenip gittim orginal devirdaim taktırdım ordan gelirdir dedim aynı sizin sorununuz gibi araçta suyun kaçtığı yeri bulamıyodum.Araç suyu tamamlıyom geziyom bakmışım su yine aynı sonraki gün depoda su kalmamış.Ustama götürdüm bujileri söktü bide ne görsün 4. silindirin bujisi paslanmış beyaz kısmı kahverengi olmuş.Contan gitmiş dedi usta.Neyse değiştirelim dedim conta söküldü 4. silindirin tarafı çürümüş su egsozla beraber buharlaşıyorormuş kapaktada ufak çürükler vardı.Kapak işelendi yapıldı sıfır gibi takıldı şu an sıkıntım yok çok şükür.Yalnız şunu belirteyim bende ne hararet yükseliyordu nede farkedilir bi egsozdan beyaz duman olayı vardı .

soner0686

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BEnim aracımda su eksiltiyodu ve tekleme yapıyodu su eksiltmeyi hortumlardan teklemeyi gaz ayarından zanediyodum ama regülatör arızalanmış enjektörden motora su veriyo ve su eksiliyomuş regülatör değiştirdim bu gün sorun bitti

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
antifiriz varsa kaçak bulmak kolaydır.Epey zamandır aracımda su eksiltme olayı vardı radyatörü sıfır aldım yedek su deposunu yeniledim ahtapot komple değişti lpg hortumları yenilendi fakat yine eksiltiyordu.Sonra sinirlenip gittim orginal devirdaim taktırdım ordan gelirdir dedim aynı sizin sorununuz gibi araçta suyun kaçtığı yeri bulamıyodum.Araç suyu tamamlıyom geziyom bakmışım su yine aynı sonraki gün depoda su kalmamış.Ustama götürdüm bujileri söktü bide ne görsün 4. silindirin bujisi paslanmış beyaz kısmı kahverengi olmuş.Contan gitmiş dedi usta.Neyse değiştirelim dedim conta söküldü 4. silindirin tarafı çürümüş su egsozla beraber buharlaşıyorormuş kapaktada ufak çürükler vardı.Kapak işelendi yapıldı sıfır gibi takıldı şu an sıkıntım yok çok şükür.Yalnız şunu belirteyim bende ne hararet yükseliyordu nede farkedilir bi egsozdan beyaz duman olayı vardı .

Bülen kardeşim bende diyorum ya devirdaim yada conta ama Cihan kardeşim ustası conta sağlam demiş benim başıma geleni söyleyeyim,
rekordum vardı bundan 20 seneyi geçiyor conta dışa su sızdırıyordu hararet felan değil yağada karıştırmıyor suyu dışa atıyor azar azar izinden gördüm motor arkası idi zor gördüm ,söktüm yenisini taktım sen bunu anlatınca aklıma geldi..yani ustası baksada ölçsede o kaçırmayı görmese conta sağlam der...arkadaş motoru iyice incelemesi gerek...sorun ya hortumlar arkadaşların dediği gibi ya devirdaim yada conta...

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
size bir sorum olacak aracınızın boruları çok genleşiyormu ? Su kabının kapağını açınca yavaş yavaş yükseliyormu suyunuz ?
Birde yanlış bildiğimiz bi konu var eğer conta yanıksa beyaz duman atacak diye birşey yok!