Vectra B ses sistemi ...

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar benim sorum şu
Vectra b 1998 model aracım var aracımın orjinal teybini deneme amaçlı takmak için cd çaları sökerken soketin arkasında bir kaç kablo koptu sanırım çok az ses çıkıyor.
Sistemi yenilemek istiyorum fakat anfi bufer istemiyorum böyle aracın heryerini oynatacak derecede titreşim istemiyoum, istediğim sadece normal bass'lı tizli ve şarkı seside ileri derecede duyalabilecek tatlı bir ses , bi ara 2009 model wolsvagen passat marka araçta bir ses duydum mükemmel derecede kaliteliydi bas ve tiz orantılı olup parça seside çok net çıkıyordu yani yüksek ses ama cızırtısız ve boğulmasız ben böyle bir sistemi kendi aracımda duymak istiyorum component hoparlör işimi görürmü yoksa sizin önerebileceğiniz bir hoparlör veya hoparlör markası varmıdır. Ayrıca ön kapılara kalın hoparlör yerleştirdiğimiz takdirde cam aşağı indirirken hoparlöre basıyor bu yüzden cam kirkosuyla başım dertte cvp yazan herkese tşk ediyorum iyi günler...

örnek : http://www.youtube.com/watch?v=7EuV90T1HmQ&feature=related
örnek : http://www.youtube.com/watch?v=5UkAihvexk0&feature=related

Son düzenleme:

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aleykümselam öncelikle.bende de 98 model vectra b var.ve müzik sistemiyle bayağı haşır neşir oldum ve halen daha olmaktayım:D öncelikle ana üniteyi değişip kaliteli bir markanın ana ünitesini alırsan ses bi nebze güzelleşiyor.ama arka kapı kolonları yetersiz geliyor.ben arka camın önüne fiber fandizot yaptım iki tane oval kolon koydum.önde de orjinal kolonlarıyla orta halli kaliteli bir ses vardı.sonra amfi compenent işine girdik... falan filan:D.sana tavsiyem arkaya bi mdf ye monteli iki oval kolon koy ve de teybi değiştir bi nebze işini görür.ses tatmin etmezse amfi kompenent bas olayına girersin....

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım Ali kardeş, teşekkür ediyorum mesaj'ın için ve kapılara yeni 4 adet hoparlör ve tizz koysam beni tatmin etmeyeceği anlaşılıyor, dediğini düşüneceğim aracınızı iyi günlerde kullanın ...

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim.bilgi almak için arkadaki fiber pandizotun resimleri satılıklar bölümünde var...

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön kapılar ıcın kullanılan hoparlor seçımı herkesde oldugu gıbı sendede boy gostermıs krıkodan olabılır hatta camıda da kırabılırdın

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında imkansız değil piyasada kompenetler için plastik cerceveler(yükseltmek için) var yada mdf den kesilmek suretiyle kompenentlere ayak yapıp cam krikosundan kurtarabilirsin...

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet haklısınız şuanki hoparlörleri döşemelere monteledim :S kirkonun kırılmasından iyidir. :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Önler için mutlaka kasnak gerekiyor, ben 6-7cm derinlikte hoparlör kullanıyorum. Kasnakları da kendim yaptım:
index.php

Monte edince de böyle oluyor:
index.php

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alperuzi Abicim mükemmel gözüküyor, tizleri de bağladın sanırım ve ses kalitesi nasıl. ?

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ses kalitesi baya iyi. Hatta biraz iddialı konuşacak olursam Türkiye'deki en iyi ses kalitesine sahip Vectra B'yi yaptığımı söyleyebilirim. :)

Mesela kapılarda gördüğün Dynamat'ten iki kat çektim, biri dış saca, biri gördüğün gibi iç saca. Bu şekilde kapılar hoparlör kutusu gibi de oldu. Öyle olunca da midbasları baya iyileştirdi. Ama yine de tam kapalı VW kapıları kadar iyi olmuyor malesef, camların ordan ve menteşelerden hava sızıntısı oluyor.