Vectra B radyatör değişimi

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Benim arabam 2.0 klimalı vectra B 98 model.Su radyatöründe sıkıntı var.

Öncelikle 250-300 arası behr ve kale marka gibi radyatörler var.Bunun yanında 150 liraya da yan sanayi radyatörler var.Yan sanayi radyatör de iş görürmü?

İkinci olarak su soğutma radyatörünün değişmesinin zor olduğu alttan ulaşmak için tampon v.s. sökülmesi gerektiği söylend.Doğrumudur yoksa diğer araçla gibi motor içinden vidalarını söküp takılabiliyor mu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Radyatör ün kalitesi gerek çünkü ileri zaman da başa bela olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
* Tamponu sökmeden çıkarmak mümkün ama bu iş için kaportacıdan ziyade elektrikçiden yardım almakta fayda var.
* B kasalarda genelde petek ile kazanın birleşim yerinde su kaçağı oluyor, ben eski aracımda radyatördeki bakalit kazanı söktürerek yerine metal kazan taktırarak su kaçağını önlemiştim.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazan dediğiniz sanırım yandaki siyah kısım.

Şimdi ilaçla durdurmayı deneyeceğiz yarı yarıya kumar oynadık olmazsa değişecek bakalım.

Bir de elektrikçime bir sorayım.

Sinan3405

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazan dediğiniz sanırım yandaki siyah kısım.

Şimdi ilaçla durdurmayı deneyeceğiz yarı yarıya kumar oynadık olmazsa değişecek bakalım.

Bir de elektrikçime bir sorayım.

Dostum orjınalden vaz gecme sakın opelın aracları baya hararetli calısıyor bugune kadar cok aracım oldu opel kadar motoru ısınan arac gormedım ben. galıba bu omega ve vectra ozel gıbı. sogutma cok onemlı.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BEHR harici radyatör taktıran arkadaşların hepsi "opel harareti seviyor" sloganıyla dolaşıyor, siz bilirsiniz :D

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer ilaç işe yaramazsa 50-100 fazla verip orjinalini buluruz o sorun değilde, daha önce değiştiren biri de bana bu konuda bilgi verirse sevinirim.Malum herşey tecrübe, tecrübeler paylaşıldıkça yamyam ustalar bizi soyamazlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer ilaç işe yaramazsa 50-100 fazla verip orjinalini buluruz o sorun değilde, daha önce değiştiren biri de bana bu konuda bilgi verirse sevinirim.Malum herşey tecrübe, tecrübeler paylaşıldıkça yamyam ustalar bizi soyamazlar.

kesinlikle behr alın.yoksa yazın fan devamlı çalışır ve klima açık yokuş çıkarken hararet saatinin üzerinden gözünüzü alamassınız.
ilaç işi tehlikeli denemeyin bile derim. gider başka bir yeri tıkar sorun çıkarır sonra.
behr radyatör
antriz
su deposu kapağı...
bunları alın değiştirin mis gibi olsun

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle behr alın.yoksa yazın fan devamlı çalışır ve klima açık yokuş çıkarken hararet saatinin üzerinden gözünüzü alamassınız.
ilaç işi tehlikeli denemeyin bile derim. gider başka bir yeri tıkar sorun çıkarır sonra.
behr radyatör
antriz
su deposu kapağı...
bunları alın değiştirin mis gibi olsun

Yok ilacı toz olarak koymadık hava ile temas ettiğinde etkileşime geçen bir ilaç motor içinde sıkıntı yaratmıyor.Yani sızıntı yapan yerden dışarı çıkınca donan bir ilaç.Usta tıkanma yapmayacağına garanti verdi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İnşallah tıkanmaz tıkar ise vay haline.