Vectra B plaka lambası (yardım)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın arka tarafındaki plaka lambalarım şuanda sarı (orjinal) olarak aydınlatıyor ben bunları beyaz yapmak istiyorum içerisindeki ampülün beyazından satılıyormu bilgisi olan varmı_? Biraz araştırdım genelde herkez kendisi led alıp yapmış uğraşmak istemiyorum açıkcası ledle.Araca xenon taktıktan sonra sarı renk arkada fazla sırıttı bu yüzden çok şikayetçiyim.Birde yakın zamanda muayineye giricem muhtemelen bi sorun çıkmaz dimi bu park lambalarından_?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hiç belli olmaz. Sarı çamurluk sinyallerini beyaza çevirip de muayeneden geçemeyen araç sahiplerinin isyanlarını buradan duymuştuk. Ülkemizde trafik konusunda olumlu adımlar atılmaya başlandı. Yeni muayene istasyonları, sabit radarların kurulma aşaması, her geçen gün daha da sıklaşan denetimler bunların birer göstergesi gibi. Bence iyice araştırın, satıcıların hiç bir mahsuru yok sözlerine de asla inanmayın (sonuçta onlar ticaret yapıyorlar, amaçları para kazanmaktır). Sonuçta hem maddi hem de manevi açıdan mağdur olanlar yine sizler olacaksınız.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
burdakı muayne ıstasyonlarda öyle denetım yok eksoz camfılmı zenon hepsı gecıyor kendı gozlerımle gördum
eksozlara muayne ıstasyonlarda işletıldıgı duydum belge verıldıgı duydum tuv onaylı

gslibugra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orası bursa ama :)

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç belli olmaz. Sarı çamurluk sinyallerini beyaza çevirip de muayeneden geçemeyen araç sahiplerinin isyanlarını buradan duymuştuk. Ülkemizde trafik konusunda olumlu adımlar atılmaya başlandı. Yeni muayene istasyonları, sabit radarların kurulma aşaması, her geçen gün daha da sıklaşan denetimler bunların birer göstergesi gibi. Bence iyice araştırın, satıcıların hiç bir mahsuru yok sözlerine de asla inanmayın (sonuçta onlar ticaret yapıyorlar, amaçları para kazanmaktır). Sonuçta hem maddi hem de manevi açıdan mağdur olanlar yine sizler olacaksınız.

Evet Savaş abi haklısın satıcıların bu sözleri insanları yanıltıyor..

burdakı muayne ıstasyonlarda öyle denetım yok eksoz camfılmı zenon hepsı gecıyor kendı gozlerımle gördum
eksozlara muayne ıstasyonlarda işletıldıgı duydum belge verıldıgı duydum tuv onaylı

O saydıklarının hiçbirini burda geçiremeyiz cam filmi tona baglı olarak geçiyor.İstanbulda muayineden dönen çok kişi oldu çevremde gerçekten çok sıkı kontrol ediyorlar bu tip ufak detayları..

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım plakalık beyazdı muayenede gecti.anlamsız değilmi sizce?beyaz led ampül sarıdan daha güzel aydınlatıyor ve orjinal görünümünü değiştirmiyorsa neden yasak?bende sorun olmadı camurluk sinyalleride beyaz sorun yaşamadım....

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım plakalık beyazdı muayenede gecti.anlamsız değilmi sizce?beyaz led ampül sarıdan daha güzel aydınlatıyor ve orjinal görünümünü değiştirmiyorsa neden yasak?bende sorun olmadı camurluk sinyalleride beyaz sorun yaşamadım....

Valla plakalık sorun olmaz gibi geliyor bana ama net bi bilgimde yok. Çamurluk sinyali beyaz derken resimdeki insignia gibi şeffaf camımı diyorsun yoksa yakınca direk beyaz ışık mı veriyor_? Şeffaf olup sarı veriyorsa sorun yok ama beyaz ışık veriyorsa sorun oluyor İstanbulda.
Plakalıkta beyaz ledi siz mi yaptın hazırmı aldınız_?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Valla plakalık sorun olmaz gibi geliyor bana ama net bi bilgimde yok. Çamurluk sinyali beyaz derken resimdeki insignia gibi şeffaf camımı diyorsun yoksa yakınca direk beyaz ışık mı veriyor_? Şeffaf olup sarı veriyorsa sorun yok ama beyaz ışık veriyorsa sorun oluyor İstanbulda.
Plakalıkta beyaz ledi siz mi yaptın hazırmı aldınız_?

Çamurluk sinyalı camının sarı veya beyaz renkte olması önemli değil, önemli olan yanınca sarı ışık vermesi.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yapmayın sarı ışıkla beyaz ışığın görülmesi aynı olamaz, beyaz ışık gün ışığında (gündüz) daha zor görünür, ayrıca sis ve kapalı havalarda beyaz ışığı daha zor görürsünüz.Bu yüzden araçlarımızın farları sarı yanıyor.Orj. Xenon lara sözüm yok onlar zaten belli değerin üzerinde güçlü yanıyorlar ama halojen ampul için kesinlikle sarı olmalı.
Hatta bazı fransız araçlarının farları eskiden resmen civciv sarısı olurdu

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satılıyor hatta benimkiler beyaz ayrıca gündüz görünmez diye bişey yok gündüz görünmesinede gerek yok zaten gece sarıdan daha iyi aydınlatıyor aksesuar satan yerlerde bulabilirsin kardeşim
tüv de sarıya beyaza bakmıyorlar sadece yansın yeter..