VECTRA B önerisi ?

efor06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

bende 98 astra f vardı ve sattım. opelden vazgecemıyorum malesef.

17-18 bin param var ve vectra b almayı düşünüyorum.

CD kasalardan alabilirm gibi görünüyor ama madem 2.0 motor olacak ozman GT alsam nasıl olur ? 99 model birtane buldum GT 4-5 parca yuzeysel boyalı ve sol camurluk kabut degstmıs denıyor bole bi arabamı alsam? iyi kasa GT ler pahalı biras 22 bin civarı. yukarda bahsettıgım GT 17 500 e alırım heralde.

sizin öneriniz ne olur tecrubelı insanlar olarak? gerek parca fiyatları gerek motor gucu gibi? yada önerebileceginiz başka bir opel ?

yardımlarınızı beklıyorum.

saygılar

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben yerinizde olsam 2000 2001 model 2.0 cdx alırdım. donanım olarak daha iyi. gt den tek farkı cdx 136 gt 156 beygir. fakat alacağınız cdx için egzantrikdeğişimi yapar ve headers taktırırsanız zaten 156 beygir olur , bu yüzden bence cdx alın . ayrıca 2000 2001 cdx ler makyajlı kasa ...

şunuda belirteyim cdx lerde f23 şanzıman var , diğer standart vectralarda bu şanzıman yok.

herzaman söylerim 2 fazla olsun oynanmamış olsun. sakın yıkık vectraya girme yoksa sana maliyeti 25 bini geçer.

efor06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım hocam fakat temız bi CDX leride 22-23 bin sanırım.

birde bu vectra b ler sorunlu araba diyorlar, elektrık tesisatı olsun felan arıza verebiln bi arac diyor lar. gercekten böylemıdır ?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abartıldığı gibi değil . kronik olarak 2.0 vectralarda motor elektrik tesisatı var ,onuda daha önceden yenilemedilerse eğer 250 tl ye sıfır gibi yapıyorlar. geri kalandan korkma ben yıllardır biniyorum sıkıntı yok. fakat dediğim gibi oynanmamış ve bakımlı, temiz bir vectra almaya gayret edin.10-15 yaşındaki araçlar içinde bu kadar sağlam ve ilgi çeken , hala piyasası olan kaç araç var acaba ? sana tek tavsiyem etrafından duyduklarına takılma .

bobin ( aracım 2000 model ilk defa bu yıl değişti 150 tl)
egr ( hiç değişmedi 2.0 larda değişeni pek görmedim fakat 1.6 vectralarda çok sık değişiyor )
boğaz kelebeği temizliği yılda bir tinerli bezle kendinde temizlersin yada 50 tl ye temizletirsin.
buji kablosu ( henüz hiç değişmemiş daha orjinal duruyor :) )
benzin pompası ( aracım 88 bin km de daha bu sene değişti 230 tl orjinal bosch marka)
oksijen sensörü ( orjinal hala değişmedi)
devir sensörü ( değişti 100 tl)

yukardakiler dışında zaten sıkıntı yok. bu yazdıklarımda bu yaştaki araç için normal bence.
yani durum aracın km si ve bakımına göre değişir. afedersin bazıları araca eşşeğe biner gibi biniyor bakım vs hak getire , arıza arıza üstüne usta yüzü görmeden satıyorlar ve piyasadan 1000 tl ucuza veriyorlar ,alanda ucuz aldım deyip seviniyor sonrada sanayiye gidince dünya masraf çıkıyor belkide 5 senelik masraf. sonrada alan bu arabaya nerden girdim diyor :) kötüleme sebebide buradan geliyor. ve bu durum sadece vectra için değil tüm araçlar için geçerlidir. bakımlı ve düzgün araç asla sizi üzmez .

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra sorunlu desinler ki her önüne gelen binmesin bilen bilir temizini al evladiyelik araba

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gt alcaksan temızını alcaksn döküklerine donp bakmıyorlar bile senın buldugun gt büyük ihtimal önden yemiş kaput çamurluk degıstıgıne gore yaramaz bence o
temiz cdx zorda cd bulabılırsın herhalde tabi ben bunu ankara piyasası olarak soyluyorum
ama temiz vectra bulmakta zor iş astranın bıle temızı kalmadıkı vectranın zor

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra b temizini bulursan tadından yenmez...

efor06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önerileriniz için çokk teşekkür ederim. imkanları zorlayarak almaya calışacagım. birde vergisine baktım sanırım 6 ayda 288TL civarı para verliyor. cekindigim noktalardan biriside bu alında.

türkiye geneli araba sayısını tahmın etmeye çalısıyorum ve yılda sadece araba vergısınden devlete söyleyemeyecegım büyüklükte para giriyor ya. resmen soygunluktur bu!

efor06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt hocam 96 lara bakıyorumda, 97 için 114 tl yi 2013 de ödemeyekmıyız? şimdi 97 satan birisin mesajında vergısı 114 diyor ama 15 yasında. 16 yaş ve üstü ödemektedir 114?

eger 2012 son altı aylıgı için 288 odenecek ise 2013 te 114 de düşecek olan 98 model ise. 98 modellerede bakabilirim ?