Vectra B ön panel düğme ampülleri değişimi YARDIM.

oguzhan40

Kayıtlı Kullanıcı
40-Kırşehir
Siteyi ziyaret et
Ön panelde bulunan, arka cam rezistanı, tc, 4lü flaşör, eco vb. düğmelerinin ışıklarını değiştirmek istiyorum yardımcı olabilecek daha önce değiştirmiş, uyumlu ampül için tavsiyede bulunabilecek kimse varsa, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

resim temsilidir, düğmeleri göstermek adına, tc düğmesi de var bnm aracımda

Opel_Vectra_B_2.0_TDI_EcoTec_16V_99_-_panel_srodkowy_2---Kopyae7f0cb3cc42d8840.jpg

oguzhan40

Kayıtlı Kullanıcı
40-Kırşehir
Siteyi ziyaret et
konu hala aktif

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
zamanında değişmiştik, teyp aküleri ile aynıydı. Ethembozkurt kullanıcısından almıştım ampülleri.

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Resimden baktığım kadarıyla T5 dipsiz ampul gibi duruyor bir tanesini çıkarIP gidip aynı ampulden alabilirsiniz

oguzhan40

Kayıtlı Kullanıcı
40-Kırşehir
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim bi karşılaştırıp alıyım :)

hadim

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Eski aracimda tüm sarı ışıkları göstergelerde dahil led beyaz ışık ile değiştirmiştir.tek tek ve de herbirine direnç ekleyerek iki günümü almıştı ama deymişti.tuslardaki ışıkları smd led yapamazsın şerit led den tek tek sökerek ve direnc ekleyerek yapabilirsin.yuvasi çok dar.ancak görüntü çok guzel oluyor.eğer gostergeleride yapmak istersen şerit led uygularken ışığın şiddetini düşürmek için potansiyometre kullanırsanız gece yolculuğunda orjinal gibi olur

Rsnshn

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Eski aracimda tüm sarı ışıkları göstergelerde dahil led beyaz ışık ile değiştirmiştir.tek tek ve de herbirine direnç ekleyerek iki günümü almıştı ama deymişti.tuslardaki ışıkları smd led yapamazsın şerit led den tek tek sökerek ve direnc ekleyerek yapabilirsin.yuvasi çok dar.ancak görüntü çok guzel oluyor.eğer gostergeleride yapmak istersen şerit led uygularken ışığın şiddetini düşürmek için potansiyometre kullanırsanız gece yolculuğunda orjinal gibi olur
Ben tipomda yapmıştım 16 renk kumandalı ydi vectra ya da yapmayı düşünüyorum fakat şu anda ayağım kırık olduğu için evden çıkamıyorum eğer yapabilirsem burada resimlerini paylaşırım

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben göstergeleri değiştirdiğimde w5w diye hatırlıyorum. Aynı olabilir.

oguzhan40

Kayıtlı Kullanıcı
40-Kırşehir
Siteyi ziyaret et
hepinize çok teşekkür ederim ama benim derdim aynı sarı renkte ve kesme biçme olmadan tuşları tek tek söküp içindeki ampülleri değiştirmek, diğer türlüsüyle uğraşabilecek mekanım ve zamanım yok

Tayyar

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Biraz zahmetli bi is ama yapılıyor alis veris sitelerinin arama yerine 12 volt teyp ampulü yazarsan goreceksin. dipsiz ampulleri oraya oturtmak biraz sıkıntılı lehim yapmasi falan baya bi zor oluyor hemde buyuk olduğu icin ic kisimdan kapaklarini atmadan takamıyorsun ama bunlardan alirsan hem boyut olarak orjinaline yakin hemde bacaklari uzun olduğu icin cok. Daha rahat yapabilirsin