vectra b motor modifiye

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın motorunu güçlendirmek istiyorum,laf olsun die sormuyorum,öyle turbo felan uçuk kaçık şeylerin olmıcağınıda biliyorum.Aklımda bi kaç işlem var fakat ankara da nerede yaptırırım maliyeti ne kadar olur hiç bilmiyorum sizden yardımlarınızı bekliyorum.1500 - 2000 tl arası bütcem var.
ankarada BoostER Performance diye bir yer buldum internet aracılığıyla...
aklımdaki uygulamalar :
-chip tuning
-headers,düz boru mevcut şu anda
-dereceli egzntrk
-genişletilmiş gaz kelebeği ya da direk emme monifoldu buldum internette
araç 97 vectra cd 2.0

http://www.bestservis.com/urunler-18-Emme_Manifoldu.html
http://www.bestservis.com/urunler-20-Genisletilmis_Gaz_Kelebegi.html

koordinaat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chip vectra da pek bi etki göstermiyor 700-800 tl civarı yapılıyor 3-8 tork anca güçlendiriyor belli belirsiz degmezz yani..

bende çok araştırdım ama vectra b için böyle kayda deger bir güçlendirme mevcut degil gibi varsa bilen paylaşsın bizde bilelim :)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
chip vectra da pek bi etki göstermiyor 700-800 tl civarı yapılıyor 3-8 tork anca güçlendiriyor belli belirsiz degmezz yani..

bende çok araştırdım ama vectra b için böyle kayda deger bir güçlendirme mevcut degil gibi varsa bilen paylaşsın bizde bilelim :)

sağlam bir yazılımla %8-10 arası güç alınabilir.

136 hp ecotech motor işi bilen ellerde 170 hp'lere kadar yüklenebilir. zaten irmsher gt modeli ile 150 hp koymuş ortaya. iyi bir yazılımla ve portların açılmasıyla 170 hp çok rahat yakalanabiliyor. ancak değer mi o ayrı mevzu. 2,5lt sport alıp keyfine bakmak daha mantıklı. sonuçta v6 ;)

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağlam bir yazılımla %8-10 arası güç alınabilir.

136 hp ecotech motor işi bilen ellerde 170 hp'lere kadar yüklenebilir. zaten irmsher gt modeli ile 150 hp koymuş ortaya. iyi bir yazılımla ve portların açılmasıyla 170 hp çok rahat yakalanabiliyor. ancak değer mi o ayrı mevzu. 2,5lt sport alıp keyfine bakmak daha mantıklı. sonuçta v6 ;)

bu bahsedilen işlemler için 1500-2000 tl yetmez. ama siz yine de opel garage den hakan bey ile bir görüşün. maliyet bilemem ama istediklerinizi orada yapmanız mümkün.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra gt egzantirikleri 500 tl
vectre gt headers 350 tl
port polish 350 tl
yazılım 500tl
yeni yağ v.s. 2000 tl ye 160 170 hpleri rahat zorlarsın
hatta forumda eski konulara bakarsan 178 hp lik x20xev vardı
dereceli egzantirikle sağlanmış

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O paraya GT ekzantriği ve yazılım (chip) yapılır. 150 ile 160 hp arası güç elde edilir. Yüksek dereceli ekz çıkılırsa kasnak ve yay işin içine gireceğinden hem maliyet artar hemde yakıt çok artar ve rölanti dengesizliği ortaya çıkar. araç stop etmesin diye 1050-1100 devirde çalıştırmak gerekir. Bence yüksek derece ekz gerek yok. gt ekz yeterli.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O paraya GT ekzantriği ve yazılım (chip) yapılır. 150 ile 160 hp arası güç elde edilir. Yüksek dereceli ekz çıkılırsa kasnak ve yay işin içine gireceğinden hem maliyet artar hemde yakıt çok artar ve rölanti dengesizliği ortaya çıkar. araç stop etmesin diye 1050-1100 devirde çalıştırmak gerekir. Bence yüksek derece ekz gerek yok. gt ekz yeterli.
anlık tüketimi 2.2 civarına getiriyor 278 derece kullandım ben şehir içi sıkıntılı

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence direk gt :)b kasa sıknıtısı olmaz