Vectra B Motor Beyin Arizasi ?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
selamlar öncelikle vektra değil. :) vectra
2001 moel vectradan bahsediyoruz. Z16XE motorların motor beyinleri tamir oluyo.
ayrıca ben kendim de yapıyorum servisimde. 1 yıl garanti ayrıca memnuniyet garantili.

sanırsam yollarında sorun oluyor bildiğim?

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Genelde yollarında oluyo kaliteli mazleme ile iyi bi işçilikle yapılırsa sorun olmuyo bazende devrede belli küçük elektronik parçaları değiştirmk gerekiyo arızasına göre hareket ediyoruz. elimde gerekecek elektronik parçaları da bulunduruyorum. sorun yaşamıyoruz tamirinde

mdnone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kusura bakmayin uzun zamandir giremedim nete cevaplar gecikti.Araci bostanci sanayide bir ustaya tamir ettirdim forumda bu isi bilenler araciligiyla , 280 tl odedim.normalde 6 ay garanti veriyoruz dedi usta ama ben konusarak onu suresiz uzattim :) beyindeki parcalarda sorun yoktu sadece soketlere iletim yapan baglantilarda sorun vardi.ariza olarak 4 farkli baglantida sorun cikti bilgisayara baglayinca ama usta sagolsun butun sikintili olan baglantilari tespit etti ve yeniledi.insallah uzun bir sure daha sorun cikmaz artik.eger cikarsa yeni bir beyin alacaz artik.yardim eden herkesin de emegine saglik , cok tesekkur ederim.eger isteyen olursa da ustanin adini, pm atarim.

saygilarimla

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Geçmiş olsun Kadir Bey, yollardan bazıları bozulunca, diğerleri de bozulmaya başlıyor, yakın zamanda su koyuveriyorlar genelde. Arızanın diğer yollarda tekrarlaması muhtemel olabiliyor maalesef. Uzun süreli, garantili yaptırmanız o açıdan iyi olmuş.

özopelci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyin

Emre bey,
Opelimde çare bulunamayan bir dert var.En son beyin arızası olabileceği söylendi.Dört gündür sabah ilk marşta tekleyerek çalışıyor.10 km sonra herşey düzeliyor.Sizinle nasıl temas kurabilirim?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre bey,
Opelimde çare bulunamayan bir dert var.En son beyin arızası olabileceği söylendi.Dört gündür sabah ilk marşta tekleyerek çalışıyor.10 km sonra herşey düzeliyor.Sizinle nasıl temas kurabilirim?

Buraya yazabilirsiniz, araç motor kodunuz nedir? Sadece soğukken yapıyor diyorsunuz, bence beyin değil, ısı müşürü falan olabilir, manifolt hava alıyor vs. olabilir. Detaylı bir konu açarsanız, herkes yardımcı olacaktır.

özopelci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrı bir konu olarak açtım ..

omercml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arızanın nedeni klasik motor üzerine monte edilmiş motor kontrolünitesinin
motor ısısına bağlı olarak ısınıp sogumasıdır.beyindeki benzin pompası rölesine giden ince tel şeklindeki kablonun temasıslık yapmasıdır.yapılan işlemde o teli
değiştirmektir.tabiki tecrübeli ellerde...