Vectra B Motor Beyin Arizasi ?

mdnone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun yolda seyir halindeyken aracimin ( vectra b 2001 comfort , lpg`siz) ariza lambasi yandi ve en yakindaki opel servisine gittim(ozel servis).aracin yakit pompasi rolesi arizasi oldugu soylendi ve motor beyninin tamir edilmesi veya degistirilmesi gerektigi soylendi(sokme islemi yapilmadi,sadece makinaya baglandi).ben de guvenemedim ve yaptirmadim aracimi.ariza kodlari silindikten sonra ariza isigi yanmaya devam etti.az once araci calistirdigimda ariza lambasi yanmadi fakat motor isindiktan sonra yanmaya devam etti.gittigim servis tamir veya degisimin 700-800 tl masrafi oldugu soylendi ama ben guvenemedim acikcasi.sizce napilabilir bu asamada ?

saygilarimla

mdnone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul anadolu yakasi kayisdagi`ndayim emre bey.bostanci oto sanayisinden bugun 4-5 tane ozel servisle gorustum telefonla fakat kimisi 250 tl masraf cikardi kimisi 450 tl masraf cikardi.450 tl masraf cikaranlar 1 yillik garanti , 250 tl masraf cikaranlar 6 aylik garanti sundu.acikcasi isi bilmeyen biri olarak arada kaldim ve okudugum kadariyla gercekten guvenebilecegin bir serviste islem yapilmasi gerekiyor ki kisa vadede ayni sorunu tekrar almayalim.yardimci olursaniz cok mutlu olurum

saygilarimla

edit:mesajinizi aldim , cok tesekkur ederim.

Son düzenleme:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Servislerin hepsi parçayı söküp, size özel mesajla belirttiğim, beyinciye gönderip komisyon+işçilik alacaktır haklı olarak. Hiç sökmeden arıza ile direk beyinciye giderseniz, sorunun tespiti de %100 doğru olur, sökme takma dahil, daha uyguna olur. Garantisi 6 aydır.

mdnone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim kafami karistiran kisim su ki : 400 tl masraf cikaran servisle gorustugumde bana direk olarak sunu soyledi; `burada(bostanci sanayi) 200-250 tl ye tamir yapanlar da var ama onlara yaptirdiktan 2 gun sonra mi 2 hafta sonra mi 2 ay sonra mi ayni hatayi alirsin,sonra tekrar tamiri soz konusu olur mu olmaz mi bilemem ama bizde oyle bir sorun olmaz.`simdi ben bu cumleden sonra arada kaldim,bu adam da eger 1 yil garanti veriyorsa ben 400 tl verdikten sonra tekrar ayni hatayi alabilirim.o zaman sizce ben , eger beyin arizaliysa tabi , beyni tamir mi ettirmeliyim yoksa cikma temiz bir beyin mi bulmaliyim ?

saygilarimla

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
o dediğiniz servis de, %90 beyinci İbrahim'e götürecek aracı. Size ne dediğinin hiç bir önemi yok, kafanız karışmasın, pazarlama durumları. Sorun 400tl diyen servise kime götüreceksiniz, ustanız kim, ben İbrahim'den aşağısına güvenmiyorum diyin. İbrahim en az 6 ay garanti veriyor. Göndereceği yeri söylemezse yaptırmazsınız, olur biter.

mdnone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isi daha iyi bildiginiz icin artik 400 tl diyen servise gitmemin de bir anlami yok zaten.bana mesajda belirttiginiz kisi eger beyinde ariza yoksa da direk soyler mi,kandirmaz yani degil mi beni.kusura bakmayin bunu soruyorum cunku daha once basima geldi bostanci sanayide boyle birsey, simdi isimi garantiye almaya calisiyorum :)

saygilarimla

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Siz fazla şüpheci olmayın o arıza motor beyninden kaynaklanıyo. çözümü de güvenilir biyerde garantili yaptırmak. ayrıca garanti vermekte bi yere kadar işini iyi yapmayan bir beyinciye düşerse siz de 5 defa aynı arızalardan servise gitmek durumunda kalırsanız o garantinin bi anlamı yok. gereksiz yere zaman ve para kaybı.

mdnone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasinin ucunda temassizlik falan olamaz mi acaba? koltugu kaldirip oynasam biraz degismez mi sonuc ???

saygilarimla

memoli007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Kesinlikle değişmez ... :)