Vectra B Motor arıza lambası ( LPG kullanımında) yanması

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sene EGR nin altına şim koydum ve EGR yi iptal ettim. 1 seneye aşkındır kullandım ama motor arıza ışığı yanmıyordu arada bir yanıp sönüyordu önemsemiyordum. Şimdi ise artık motor arıza lambası hep yanar oldu artık can sıkıcı duruma geldi acaba başka bir arıza mı var diye düşünmeye başladım. Arıza lambası yandığı zaman motor 4500 d/d 'de gaz kesma yapıyor.
Bu sorunu nasıl gideririz acaba :mad:

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorun trigerinin olduğu yerde içeriye bi kablo giriyor üst kapakta orda egzantirik devir sensörün arıza yapmış yada kablosundan olabilir bi oyna bak düzelecekmi eğer düzelmiyorsa o sensör değişecek bendede aynısı vardı ben söktüm sensörün bağlantı yerlerini temizledim taktım düzekmişti o lambanın sönmesini bekleme devamlı yanar arabada kağnı gibi gider.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bende de aynı sorun vardı , özel servise götürdüm ekzantrik devir sensörü değişti :D biraz pahallı normalde maliyeti toplam 240 lira ama bizim özel servis bana indirim yapmıştı 180 liraya malolmuştu. o sensör değişince sorun ortadan kalkıyor.

MehmetSimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi servise götür bence aynı durum bende de var serviste çözüyorlar.

oguz0505

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de olabilir ama herşeyde olabilir umarım basit bir şeydir ;)

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza eksantrik ya da karank devir sensöründe gibi görünüyor. bu sensörlerini mutlaka orijinallerini taktırın. orijinal sensörler yetkili servislerde vardır ve biraz pahalıdır. bir arkadaşın krank ve eksantrik sensörünü yetkili servisten alıp dışarıda taktırdık. yüzde 20 indirimle birlikte ikisi 310 tl idi.

meridian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soyledıgın problem genelde lpg sıstemınden kaynaklanabılıyor egzantrik mili devir senseru arızası o lamba yanınca 4500de gaz keser aracı bılgısyara sokarak arızayı sildirebilirsin tabi tekrarlarsa baska bir problemi olabilir.

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
eksantrik devir sensöru ile krank devir sensöru beraber değişiyor bunuda unutma ben eksantrik devir sensörune özel opel servisinde sıemens marka olanını taktırdım 120 lira 60 lirada krank devir sensöru