vectra b min motoru stop ediyor

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün aracı çalıştırdım.herhangi bi problem çıkmadan yola koyuldum.fakat kırmızı ışıkta durunca araç stop etti.daha sonra aracı tekrar çalıştırdım.rölantide sorunsuz çalışıyor.ama tekrar hareket edip aracı durduracağım esnada gazdan ayağımı çekince motor tekrar stop ediyor.gidişinde herhangi bir tekleme veya sarsıntı yapmadı.sizce sorun neden olmuş olabilir? araç benzinde gidiyordu.ayrıca çoğunlukla gazda kullanıyorum.

S

selocan77

Bilgi Girilmemiş
Lpg den kaynaklıyor diye düşünüyorum.Daha önce aynı sorunu bende yaşadım.Lpg niz sıralı sistemmi? Ben uzun süre uğraştım.Lpg Sıralı değildi.Aracın orasını burasını bantlayıp durdular.Bantlayıncada çekişi düştü,en sonunda sattım kurtuldum.(Usta aracın stop etmesini fazla hava almasına bağlamıştı)

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bugün aracı çalıştırdım.herhangi bi problem çıkmadan yola koyuldum.fakat kırmızı ışıkta durunca araç stop etti.daha sonra aracı tekrar çalıştırdım.rölantide sorunsuz çalışıyor.ama tekrar hareket edip aracı durduracağım esnada gazdan ayağımı çekince motor tekrar stop ediyor.gidişinde herhangi bir tekleme veya sarsıntı yapmadı.sizce sorun neden olmuş olabilir? araç benzinde gidiyordu.ayrıca çoğunlukla gazda kullanıyorum.
rolenti ayarlayıcı ve gaz kelebek boğazı temizlenecek başka sorun yok

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolenti ayarlayıcı ve gaz kelebek boğazı temizlenecek başka sorun yok

bugün servise gösterdim.dediğin gibi gaz kelebeği kirlenmiş, temizlediler, şimdilik sorunsuz çalışıyor.yalnız merak ettiğim ne kadar sürede bir temizlenmesi gerekiyor?