Vectra B - Megan2 & Astra

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

2015 sonlarına doğru aracımı satmayı düşünüyorum, (vectra b) yerine düşündüğüm iki araç da megan2 veya astra classic. Ama daha çok megan2 düşünüyorum.

Geçirdiğimiz aylarda aracıma kış lastiği alacağım, kışı bu araçla geçireceğim ama yaz sonuna doğru araç değiştireceğim. Bu sebeple sorum şu: vectra b'ye alacağım kış lastikleri megan2 veya astra classic ile uyumlu olur mu? Maksat, arabayı yenilediğimde ikinci kez kış lastiği parası vermemek.

Bildiğim kadarıyla vectra b'nin ebatları 195/65/15

Megan 2'nin ebatları bir forum sitesinde yazana göre hem 195/65/15 hem 205/55/16 oluyormuş.

Astra hakkında hiç bir fikrim yok.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imkansız 16" janta 195/65/15 lastiğin uyması. Vectradan sonra meganeII çok yavan tatsız bir araba olarak hissettirecek, hissiz takoz gibi bir arabadır, 1.5dci alırsanız ekonomiktir sadece. Astra G alırsanız eğer vectradan daha fazla keyif almanız mümkün, şasi ayarı çok daha iyidir, konfor sertlik yüzünden törpülenir ama vectradan alışkınsınızdır zaten konforsuzuğa.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ona göre kara jant + plastik jant kapağı alırsınz idare eder kışın :)

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imkansız 16" janta 195/65/15 lastiğin uyması. Vectradan sonra meganeII çok yavan tatsız bir araba olarak hissettirecek, hissiz takoz gibi bir arabadır, 1.5dci alırsanız ekonomiktir sadece. Astra G alırsanız eğer vectradan daha fazla keyif almanız mümkün, şasi ayarı çok daha iyidir, konfor sertlik yüzünden törpülenir ama vectradan alışkınsınızdır zaten konforsuzuğa.

aynen konforsuzluğa alışkınım. ben pek kıyaslamayı beceremiyorum arabayı, megan daha bir iyi gözükmüştü nedense. (vectrayı sanki farklı sebepten aldık :) )

ama başta söylediğini anlayamadım. yani 195/65/15 vectra ile mi uyumsuz yoksa megan-astra ile mi?

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen konforsuzluğa alışkınım. ben pek kıyaslamayı beceremiyorum arabayı, megan daha bir iyi gözükmüştü nedense. (vectrayı sanki farklı sebepten aldık :) )

ama başta söylediğini anlayamadım. yani 195/65/15 vectra ile mi uyumsuz yoksa megan-astra ile mi?

195/65/15 görüldüğü gibi 15" jant, 16" janta uyduramazsınız yani.