Vectra b kulbutor kapagı yardım !!!

onuratar35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi forumlar , Vectra b 97 2,0 aracım var. ust kapagın kenarlarından yag sızıyordu. buda benim canımı sıkmaya başladı ve gotrdum tamirciye. conta degişti falan olmadı daha fazla yag kaçırdı eve geldgmde. aynı gun gene gittim bu sefer ust kapk komple deişti bi suru masraf çıktı. akşam eve geldm yine kaçırmış. Bu sabah tekrar götrdum yogun bi çalışma falan az once eve geldm yine kaçmış bayag bi miktar yag. Ben anlamadım bu işi . böle bi problemle karşılaşıp çözum bulanlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi forumlar , Vectra b 97 2,0 aracım var. ust kapagın kenarlarından yag sızıyordu. buda benim canımı sıkmaya başladı ve gotrdum tamirciye. conta degişti falan olmadı daha fazla yag kaçırdı eve geldgmde. aynı gun gene gittim bu sefer ust kapk komple deişti bi suru masraf çıktı. akşam eve geldm yine kaçırmış. Bu sabah tekrar götrdum yogun bi çalışma falan az once eve geldm yine kaçmış bayag bi miktar yag. Ben anlamadım bu işi . böle bi problemle karşılaşıp çözum bulanlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

kapağın civatalarının sıkma torkuna ve sırasına uyulması şart. aksi halde sonuç değişmez. bi yerlerde vardı sanki bi şeması denk gelirse link atarım

onuratar35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun dediginiz gibi yaptı sanırım usta eşit torkta sırayla yaptı gibi ama gene olmadı 2 gundur rezil oldum yollarda .. Ama sagoulun cevabınız için ben bi iletiyim ustaya dediklerinizi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun dediginiz gibi yaptı sanırım usta eşit torkta sırayla yaptı gibi ama gene olmadı 2 gundur rezil oldum yollarda .. Ama sagoulun cevabınız için ben bi iletiyim ustaya dediklerinizi.

https://www.youtube.com/watch?v=uiADKym2Gh0
videoda sıkma sırası ve torku belirtmiş adam saolsun... bununlada sorun çözülmesse ya kapakta bi sorun var yada havalandırmada tıkanıklık var (tıkanıklık çok düşük bi ihtimal)

onuratar35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bide usta silindir kapagında problem olabilir dedi ama bu mumkun degil heralde kalın bi metal parça oturmaması mumkun olabilirmi slindir kapagından dolayı

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da var aynı problem. benim motor ecotech değil tabi. arabam, astra F 1.4 GL modeli. ben de kaçağı kesmek, contayı değiştirmek istiyorum ama daha kötüsü olur diye de korkuyorum. Bu F kasanın bu modelinin kapak sıkımı ile ilgili de bi şema vardı ama bulamadım ben de.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kulpüör kapağı deforme olmuştur mutlaka, Bu arada sıkma içden dışa dairesel 8Nm dir

kral_007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Külhübitör kapağı mı Usandımmmmm

3. kez conta değiştim halen yağ kaçırıyor bıktım valla bu ne biçim araba yağ kaça yüzünden eksantirik sensörümde bozuldu ne yapsan boş plastikten kapak mı olur Allah aşkına ben böyle zırva bişey görmedim 88 model şahinim vardı zerre yağ kaçırmazdı. Kapak dedidiğin alimünyum olur bu ne plastik 20 kere daha değişsem boş. içten dışa dıştan içe sıksanda boş opelin mi verdin var arkadaş tamirci oldum opel alalı. Üretim hatası bu plastik kapak bence . bide su eksiltmesi başladı . artık ne olacaksa olsun vallahi biktim . Bi elimizde su bir elimizde yağ durmadan koy . Sanayiye gitsen eline anahtar alan servis açmış gelen müşteriyi nasıl kazıklarım diye gözlüyor. :mad:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3. kez conta değiştim halen yağ kaçırıyor bıktım valla bu ne biçim araba yağ kaça yüzünden eksantirik sensörümde bozuldu ne yapsan boş plastikten kapak mı olur Allah aşkına ben böyle zırva bişey görmedim 88 model şahinim vardı zerre yağ kaçırmazdı. Kapak dedidiğin alimünyum olur bu ne plastik 20 kere daha değişsem boş. içten dışa dıştan içe sıksanda boş opelin mi verdin var arkadaş tamirci oldum opel alalı. Üretim hatası bu plastik kapak bence . bide su eksiltmesi başladı . artık ne olacaksa olsun vallahi biktim . Bi elimizde su bir elimizde yağ durmadan koy . Sanayiye gitsen eline anahtar alan servis açmış gelen müşteriyi nasıl kazıklarım diye gözlüyor. :mad:

Opel'de bir sıkıntı yok , sıkıntı ustanızda , iyi bir usta bulun sorununuz çözülecektir.

kral_007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl çözülecek

benden önceki sahibi yeni değişmişti ankara göral serviste değişmiş. 1 bujiye yağ kaçıyordu değiştirdim sonra 3 bujiye ve yanlardan akmaya başladı bu atak opel servis bostancı 5 para etmez bi yer. sonra tokatta bir tamirciye değiştirdim bir mütteddet akmadı 1-2 ay sonra yine başladı daha ne yapıyım ben