vectra b kontak tamiri

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ethem abi eline sağlık. benim kontak da değişik bi problem var. marşa basarken kontağı kuvvetlice içeri doğru bastırıp çevirmezsem marş basmıyo. bi de kontağı kapatınca tekrar çeviremiyorum anahtarı çıkartıp geri takınca çevriliyo. anlattığın şekilde çıkartıp temizlesem düzelirmi sence?

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ogün seninde kontağı söküp içine ve arkaındaki kontak termiğine bakman gerek :)

jet100

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkat ettiyseniz, anahtarla kontağı belli bir mesafeye kadar çevirdikten sonra pime basma sözkonusu oluyor ve kontak yerinden çıkabiliyor. Kontak hiç dönmüyorsa ne olacak? İşte hassa nokta burası. Bu durumda araba ya çekiciyle servise gidecek yada oto anahtarcısı çağrılacak.İstanbul içinde bu tip sıkıntılarla karşılaşan opel kullanıcılarına mobil servisimizle yardımcı oluruz.

lütfen sponsor olmadan reklam yapmayınız.

ethem bozkurt

cnr vectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar . benim de 98 vectra b aracım var. kontağı çevirdiğimde marş aldıktan sonra anahtarı geri alan yay sistemi bozuldu. marş aldıktan sonra kendim anahtarı bir kademe geri alıyorum. ben de şimdi kontağı komple söktüm. içini dağıttım. temizleyip yağladım. ancak herhangi bir yay kırığı falan görmedim. tekrar topladım. ancak şimdide anahtar dönmüyor. bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum... teşekkürler

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni başlık açmadan buradan sorayım, araba çalışırken anahtarı yerinden çıkıyor normal mi bu? Kendiliğinden değil ama çekiyorum anahtarsız devam ediyo araba çalışmaya [emoji2]
Vectra-b araç. Yolda bırakmasında gerisi önemli değil

Nuri turhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iyi günler. Opel vectra b kontak değiştirmem lazım. Elinizde söküm videosu var mi? Kolay gelsin