Vectra B Klima onarım sonrası

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
merhabalar, 97 model vectra sahıbıyım1 sene gıbı bır zaman ıcınde klima icin bir cok yere gıttım baya para verdım en son ıhtımal opel yetkili sevıse gıttım ve kacak sıvısı ıle gaz basıp kontrole cagırdılar daha once maksimum 3 hafta giden gaz hala ıcerde ve 1.5 ay oldu sorun yok yetkılıde kısa devre yaptırdılar araca bu arada gostergeyı degıstırmek zorunda kaldım klima calıstıgı ıcın bısey demedim sadece bildiridm suan klima calısmalta ve kontrole goturmesem mı dıye dusunmekteyım sizlerin gorus ve önerilerini almak ısterım saygılar

G3311 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.5 ay kısa bir süre gazı yine de kaçırabilir basıncını ölçerek kaçak varmı diye bakacaklar sanırım

Sony Z5 ile gönderildi

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.5 ay kısa bir süre gazı yine de kaçırabilir basıncını ölçerek kaçak varmı diye bakacaklar sanırım

Sony Z5 ile gönderildi
normalde 3 hafta maksimum surerdi evap tan fıslama gelırdı her acılıs kapanısta suan o yok.. mor ısıkla motor ustunden tum borulara baktım evap girişine kurutucuya gıden borulara dek sadece kompresorun ustunde acık olmayan yerde bı yesıllık ız var.. demem o kı kacakta yok.. malum sebepten korkuyorum bısey yaparlar yine dıye acıkcası klima olmuşken de bozarlar dıye dusunuyrm

MURATRND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimayı kullanmadıysanız eğer kaçak yapmayabilir diye düşünüyorum. Aynı problem bende de vardı ve mor ışıkla kompresörün keçesinden kaçırdığını tespit ettik. nacizane tavsiyem 1 hafta daha her araç kullanmada klimayı biraz çalıştırın ondan sonra kontrole götürün kaçak yoksa işlem yaptırmazsınız.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Klimayı kullanmadıysanız eğer kaçak yapmayabilir diye düşünüyorum. Aynı problem bende de vardı ve mor ışıkla kompresörün keçesinden kaçırdığını tespit ettik. nacizane tavsiyem 1 hafta daha her araç kullanmada klimayı biraz çalıştırın ondan sonra kontrole götürün kaçak yoksa işlem yaptırmazsınız.
bu gecen sure zardında bır fııl acık bıraktım klimayı kısa mesafeler dahıl kullandım anlayacağınız klima kompresoeunun ust kısmında nokta gıbı var kompresoede degıl ama kece olsa konpresoeun ustunde olurdu dıye dusunuyorum

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu sabah yetkili servise klima kontrolüne gittim kaçak yok dendi yolda arkadan cok ama cok az tıs tıs ses vardı sonra geçti ama soğutma mevcut klima açma kapamada tıslama suan için yok sorun halledildi sanırım ama nasıl bir fikrimde yok kimse yapamamıştı bu sorunu bakalım ilerleyen zamanlarda durum ne olacak yazarım...

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bosh Car serviste araçta 210 gr gaz çıktı tekrar tüm işlemler yapıldı suan sogutma güzel ve tıslama bitti muhtemelen yetkilide kontrolde gaz aldılar ve az gazdan tıslama yaptı suan yine sorun yok...