Vectra B Kapı kolu

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar,

Bugün aracımın kapısını açarken çıt diye bir ses geldi ve kapı kolu gevşedi. Kapıyı açmasında bir sorun yok ama yukarı doğru çekerken gergin değil. Tahminimce kolu gerdiren yay yerinden çıktı. Bu sorunu nasıl hallederim. Kapı döşemesini sökerek mi ulaşabilirim o noktaya?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içinde komplike bir yay var muhtemelen kırılmıştır eskidiği için ben başka bir yay la değiştirdim kolay değiştirirsiniz tek zorluk döşemenin sökülmesi ve kolu yerinden çıkartırken bazı parçalar var onları kırmadan sökmelisiniz

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkürler cevap için. o dediğiniz yay nasıl birşey, nereden temin edebilirim...

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de aracımda aynı sorun olmuştu o yaylar ters oluyo ve yenisi tek olarak satılmıyor. ya çıkma alıcaksınız kapı kollarınızdan memnunsanız sadece yayları takacaksınız veya yan sanayi sıfır kol alacaksınız yada kilitciler de yaptırabilirsiniz ama sanırım konyadasınız orda bulabilirmisiniz kilitci pek emin değilim. ben ankarada yıldız san.sitesinde çıkmacılardan temin ettim sadece yay olarak satmadıklarından çift kapı koluna 50 tl istediler ben sadece yaylar lazım deyip kolların içinden kırık dökük olanları bulup sadece yaylarını aldım 10 tl ye yanlız takarken aklınızda olsun iyice gres yağı ile yağlayın zamanla içine giren sudan nemden etkilenip tekrar kırılıyo ben ikinci kez yeniledim.bu arada corsa b ve vecra b lerin kolları aynı ben vectranın kolundan söktüm yayları

nitro_glycerine

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkürler. sırf bir yay baya zahmet verecek galiba. bulması bir dert yapması bir dert. uygun bir zamanda ilgileneceğim artık.. tekrar teşekkürlerçok yardımcı oldunuz.