vectra b kalorifer ısıtmıyor

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar aracım 99 model 2.0 motor vectra b eskiden kışın arabayı çalıştırıp garajdan çıkartıp garaj kapılarını geri kapatana kadar içerisi hamam gibi oluyordu şimdi ise garajdan çıkıp 17km yol yapıp işe geliyorum az bi ılıklık veriyo sadece kalorifer
termostatı geçen kış sonu orjinali ile değiştirdim ama bakıyorum ki bi değişiklik yok hararet göstergesi sıfıra düşmüyor ama genel olarak 80 in üstüne de pek çıkmıyor
konuyu açmadan biraz araştırdım aslında ama devirdaim diyende var musluk diyende var kalorifer peteği diyende hangi birinden kaynaklanabilir? bunların hepsini mi değiştirmem lazım acaba??

tuğba23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler motor 80 dereceye geliyor kalörifer peteğine sıcak su girişi varsa kalörifer peteği sökülüp bakılır gerekirse iyi bir marka petek takılır bu arabaların kaörifer sistemi iyidir

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikli olarak musluğa baktırın büyük ihtimal musluktandır. araç 45 dereceyi geçtikten sonra sıcak hava vermeye başlaması gerekli çünkü. genleşme kabını açın içine bakın tortu çamur v.s. varmı eğer sürekli antifiriz kullanıyorsanız petekle alakalı bir sorun değildir diye düşünüyorum.

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi arkadaşım bu sebebden dolayı sanayide onun hararette 80 ini geçmiyo termostata bakıtıyolar sürekli açık kalıyormuş oda ısıtmıyor sizinde termostatda bi sıkıntı olabilir.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen senede kaloriferim iyi değildi musluk değişmişti ama yine aynıydı petekten şüpheleniyordum o sene epey bi üşümüştük arabada.Bu sene erinmedim söktüm peteği evde banyoda porçöz ile açtım şimdi epey iyi ısıtıyor.Petek yatık duruyor araçta doğal olarak içinde tortu pislik birikmesi normal dedim.Sizinkiside eğer musluk felan değilse büyük ihtimal petektir.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce sanayi ye uğradım durduğu yerde hararet 90ları buldu ve sıcak üflemeye başladı yola çıkınca yine hararet düştü sürekli antifirizle kullandım araba 10 yıldır bende gećen yıl termostat orjinali ile değişmişti ama sanırım yine termostatta sorun.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce sanayi ye uğradım durduğu yerde hararet 90ları buldu ve sıcak üflemeye başladı yola çıkınca yine hararet düştü sürekli antifirizle kullandım araba 10 yıldır bende gećen yıl termostat orjinali ile değişmişti ama sanırım yine termostatta sorun.
termostad :good:

Malkocoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam merhaba foruma yeni katıldım aracımı yeni aldım termostat değişti önceden 80 den aşağı iniyordu artık inmiyor ama kalorifer işitmiyor siz sorunu nasıl çözmüştünüz

Malkocoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar ilk defa böyle bir forum görüyorum hiç bir şekilde cevap gelmedi kendi kendine cevap yazıyorum :)
Sorununuz kalorifer musluğundan kaynaklanıyor kolay gelsin .

ŞAKALAR

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
opel astra gls 96 2.0 hararet 100 kalorifer tık yok çalışıyor hava üflüyor