Vectra b Geç Çalışma Sebepleri

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Farkettiğim bir şey oldu, şöyleki; enjektörlerin ordaki subabı kontrol ettiğimde basınç olmadığını gördüm. Kontağı açıyorum subabın iğnesine dokunuyorum hafif bir benzin geliyor, araç benzinde çalışırken iğneye değiyorum, basınçlı bir şekilde değilde normal bir şekilde benzin geliyor. Aracı stop ediyorum burada hiç basınç kalmıyor. (Benzin pompası yeni.) Burada benzinin basınçlı bir şekilde beklemesi gerekmiyormu, gerekiyorsa beklememesinin sebepleri neler olabilir?

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçi kendim çalıp kendim dinliyorum ama belki bu problemle karşılaşan veya bilgisi olan biri olabilir düşüncesi ile yazıyorum. Benzin pompası geriye kaçırmıyorsa, bu geri dönüş sisteminden dolayı basınç düşebilirmi, bu nasıl bir mantıkla çalışıyor, aracı stop edince enjektörlerin orda beklemesi gereken basınçlı yakıt geri dönüşte problem varsa kaçabilirmi? veya bu geri dönüşte ne gibi bir problem olabilir?

mustafaulu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım benim arabada sabahları geç çalışıyordu bujileri ve akü yü degiştirip akü 60 ampermiş bu neden olabilir dediler şimdi72 amper akü taktım çok memnunun bi aküyü dene istersen

vectrav6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
berkay1 benimde aracımda aynı problem vardı hangi ustaya götürdüysem bulamadı 1 sene öyle bindim arabaya ama sonunda buldum ağrızayı lpg beyninde problem olduğu için yapıyomuş kontağı kapattığında motora gaz vermeye devam ediyodu motora giren gaz borosuna kesici attık sorun kalmadı bi dene istersen

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
berkay1 benimde aracımda aynı problem vardı hangi ustaya götürdüysem bulamadı 1 sene öyle bindim arabaya ama sonunda buldum ağrızayı lpg beyninde problem olduğu için yapıyomuş kontağı kapattığında motora gaz vermeye devam ediyodu motora giren gaz borosuna kesici attık sorun kalmadı bi dene istersen
Olabilir, her şey muhtemel ama zayıf bir ihtimal, çünki gaz kesici gazı verse enjektörler kesmezmi?

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açtığım konuda pek yazan olmamıştı ama fikirlerinide beyan eden arkadaşlara teşekkür ederim.
Bugün itibarı ile arızayı bulmuş durumdayım. Usta denilen salak, pompayı takarken pompa ile kapak arasında bulunan hortuma dikkat etmemiş ve pompanın bastığı benzin hortuma bağlı kelepçelerden yine deponun içine kaçırıyor, (Burada bulunan geçmeli kelepçe yerine normal tornavida uçlu kelepçe takıldı). Dolayısıyla yakıt yolunda basınç kalmıyor. Bunu paylaşmak istedim, çünki en olası sebeblerden biridir diye...

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.:)
konuyla alakalı olarak benzinli araçlarda yakıtın geri gitmesini önleyecek bir sistem varmıdır.varsa nerededir?
dizellerde yakıt filtresi üzerinde bir diyafram var ama benzinlilerde bu iş nasıl oluyor.bilen varmı?

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geriye gitmesini sadece benzin pompası önlüyor diye biliyorum. Benzin pompasından çıkış var ama çıktığı yerden tekrar dönüş yok, bunuda pompanın hortum bağlanan kısmında, plastiğin içinde çok küçük bir çekvalf var o sağlıyor.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tmm. teşekkürler cevap için.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin pompası değişti, buji kablosu değişti, bujiler değişti olmadı. Bir kaç defa cihaza bağlandı arıza göstermiyor. Ustalara kalırsa daha bir çok parça değişecekti.

Yaptığım uygulama; 30 lt yakın benzin içine 1 adet würt marka enjektör temizleyici kattım, 2 günden beri devirli bir şekilde benzinle biniyorum ve 2 günden beri aracım tek marşta çalışır oldu.

Ustacığım (bu usta 1 de değil birkaç usta) bana ilk başta bunu tavsiye etsene, ya biliyorsunuz para kazanmak için söylemiyorsunuz, yada bu işi bilmiyorsunuz. Sanayide işi bilipte vatandaşı süründürmeyen ustaları tenzih ederim. Ama bu tür ustalarıda kınarım...