Vectra B far değişimi

ata

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Vectra B1 aracımın farlarını makyajlı olan B2 nin farlarıyla değiştirmek istiyorum. Fakat sorduğum bir iki özel servis de farlarla beraber far motorlarının da değişmesi gerektiğini söyledi. Bu uygulamayı yapanlar varsa ya da bilenlerin fikrini almak isterim, motorları değiştirmek gerekiyor mu? Ayrıca B1 lerde kısalar H7 uzunlar H1 ampul , B2 farlarda ikisi de H7 sanırım doğru mudur?

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bosluk olayı varmı? neden soruyorum cunku bende merceklı far taktırmayı dusunuyorum B1 e gore yok hepsı B2 kasalar ıcın...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
far motorları uymuyor diye biliyordum ben. siz b1in far motorlarını mı kullandınız b2de?

ata

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki far motorları değişmemiş mi acaba babana bi sor istersen? Çünkü motorlar da uymuyor diyorlar biri daha büyük biri daha küçükmüş hatta. Bunu diyen de bizzat yaptım diyen elektrikçi, durum karışık gözüküyor. Sokette de problem oluyor da onu lehimle vs hallediyolarmış sanırım. Bi servis 55 ytl başka biri de 75 ytl fiyat verdi tek motora ayrıca extradan masraf çıktı.

djsecooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya konu fardan açılmışken benimde bir sorum olacak.şimdi benim 2001 cdx vectraya angel taktırmayı düşünüyorum sorum şu angel taktırdıgım zaman farların kendi ayar özelligi kaybolucakmı biliyosunuz otm.fat ayarı var??

ata

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım 1 cm kadar bosluk kalıyor
Bu boşluk kalma durumu da kafamı karıştırıyor, netten baktığım bazı uygulamalarda hiç boşluk yok çok iyi oturmuş, bazısında dediğin gibi olabiliyor. Farın oturduğu yuva ve tamponun kalıbı aynı gibi gözükse de eğer böyle bi boşluk oluşuyorsa nasıl çözümleniyor, işçiliğe mi bağlı, nereye yaptırmak lazım? Webbee senin aracında da var gördüğüm kadarıyla senin nasıl oldu takınca, sanırım kalıyor demişsin ama?