vectra b direksiyon pompası yağ kaçağı

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.99 model vectra GLS aracımın direksiyon pompasında yağ kaçağı var.Direksiyon son derece sorunsuz çalışıyor sadece yağ kaçağı var.Contası değişmez yeni pompa alınır diyende var forumlarda,tamir olur diyenlerde var. Yenisi de çok pahalı.Ne yapayım conta değişir mi yoksa idare mi edeyim bu şekilde.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
300 tl ye tamir ediliyor bende de o sorun vardı tamir ettirmiştim.muayeneden geçirmemişlerdi

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kaçırmanın sebebi muhtemelen contadır.Conta değişimi için 300 tl çok para değil mi.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kaçırmanın sebebi muhtemelen contadır.Conta değişimi için 300 tl çok para değil mi.
direksiyon pompasımı yoksa kutusumu ::?
pompa ise daha uygun fiyata 200-250 lira gibi sıfırını bulabilirsin tamir nasıl olur hiç bilmiyorum...
dreksiyon kutusu ise:
conta değilde keçeleri var direksiyon kutusunun oralardan kaçırıyor evet tamir edilebiliyor ama tamiri ucuz değil ....
en iyisi değişmek zira tamir sonrası ömrü çok uzun değil aracı uzun süre kullacaksan uygun fiyata bulabilirsen 500 lira gibi değişmende fayda var diğer yollar hep risk yani paran çöpe gidebilir ...
diğer yollardan kastım revizyonlu parça çıkma parça tamir vs gibi ...

Son düzenleme:

junioryay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.realkrom.com
yağ kaçırıyor diye değiştirmenin anlamı yok. Bu işin en temizi direksiyon mil ve pompa tamiri yapan tornacı bul önce. (büyük sanayilerde rahatça bulursun) Sonra da tamircine direksiyon sistemini söktür ve bulduğun tornacıya yaptır. Tornacı 100-150 tl arasında alır. 200-300 tl arasında da tamirci alır. Hiç bir sıkıntın olmaz.
Kolay gelsin.

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon pompasýmý yoksa kutusumu ::?
pompa ise daha uygun fiyata 200-250 lira gibi sýfýrýný bulabilirsin tamir nasýl olur hiç bilmiyorum...
dreksiyon kutusu ise:
conta deðilde keçeleri var direksiyon kutusunun oralardan kaçýrýyor evet tamir edilebiliyor ama tamiri ucuz deðil ....
en iyisi deðiþmek zira tamir sonrasý ömrü çok uzun deðil aracý uzun süre kullacaksan uygun fiyata bulabilirsen 500 lira gibi deðiþmende fayda var diðer yollar hep risk yani paran çöpe gidebilir ...
diðer yollardan kastým revizyonlu parça çýkma parça tamir vs gibi ...

Hocam benim direksiyon pompasinda yag kacagi var.direksiyon kutusu saglam.Arabanin sag on tarafinda bulunan pompa.yag bidonu var ustunde asagida linkini verdim.Yağ sızdıran parça bu.Arkadaşlar genelde direksiyon kutusuna yoğunlaşmış anladığım kadarıyla.

http://www.opelparcaci.com/main/opel_direksiyon_pompasi_vectra_b_161820_benzinli_motor-pmu775.html

Son düzenleme:

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kaçırıyor diye değiştirmenin anlamı yok. Bu işin en temizi direksiyon mil ve pompa tamiri yapan tornacı bul önce. (büyük sanayilerde rahatça bulursun) Sonra da tamircine direksiyon sistemini söktür ve bulduğun tornacıya yaptır. Tornacı 100-150 tl arasında alır. 200-300 tl arasında da tamirci alır. Hiç bir sıkıntın olmaz.
Kolay gelsin.

hocam sizin bahsini ettiğiniz direksiyon kutusu galiba.Bende sorunlu olan kısım direksiyon pompası.Linkini aşağıya veriyorum.

http://www.opelparcaci.com/main/opel_direksiyon_pompasi_vectra_b_161820_benzinli_motor-pmu775.html

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam tamirle felan uğraşmaya gerek yok alıp pompanın yenisini değiştireceksiniz hepsi bu ... ?