Vectra B de Arıza ve Tc lambası...

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli forum ustalrı yardımınıza ihtiyacım var.
Geçen cumartesi aracımla Batmandan Osmaniyeye geliyordum.Birecikteki köprüde 40-50 km hızla ilerlerken aracın devir saati 0 indi aynı anda tc lambası yandı.vitesi boşa aldım arac söndü.çalıştırmak istedim araç çalışmadı.kontağı açınca tc yanıyor birdaha sönmüyor.Ama abs sönüyor.Ne kadar kadersiz bir adamım köprüde hemde.arkada 20-30 araba önde de bir o kadar araç.Rezillik hanım çocuk soğukta.Bir tamirci bulduk o akşam aracı çalıştırdık.Tc sönmeden araç kesinlikle çalışmıyordu.Buraya kadar araç çalışıyor ama sensör arızalı olarak.cihaza bagladık eksantirik devir sensörü arızalı diyor.Evet araç benzinde 4500 devri geçmiyor.Ayrıca sarsıntılı çalışıyor.tüpte 7000 dd ye çıkıyor devir.tüpte araç normal.
7 gündür uğraşıyor arızayı gideremiyor ustalar.Ne Osmaniyede ne de iskenderunda.cihazla arızayı siliyor arac çalışınca tekrar yanıyor arıza lambası.ve eksantrik devir sensörü diyor cihaz.2 yeni 1 tane de saglam arabada çıkan sensörü taktılar yine arıza gitmedi.kablolar 3 kez elden geçti sağlam.
bugun tekrar tc yandı araba çalışmıyor.Bu arada arıza lambası da yanmıyor.Kontağı açıncada yanmıyor.aracın beyni cihaz kabul etmiyor.
Özetle aracta kontağı açınca tc yandığı zaman arac çalışmıyor cihazla beyine ulaşılamıyor.araç çalıştıgı zaman eksantrik devir sensörü arızalı diyor.
Acil yardım edin değerli ustalar..?12 günlük iznin 7 si sanayide geçti.yardım lütfen...

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım geçmiş olsun aynı sıkıntı bende de vardı tc sönmeyince araç çalışmıyordu ve sensör arızalı birde motor bölümündeki sigortaları kontrol ettir benim aracın arızası ordanmış sigortada problem çıktı şimdi çok şükür bir arıza yok tc de sönüyor ve motor çalışıyor kolay gelsin

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arızayı bulundu arkadaşlar...

Beyin arızalı çıktı.Bir tane çalışan bir 97 CD den beyin ve immoyu benim araca taktık hem lambalar söndü hem eksantrik devir sensörü arızası gitti.Araç çalıştı ve 7000 e kadar devir çıkıyordu.Elimde yedek bir beyin var onu deneyeceğim.saglam diye verdi aracın önceki sahibi.Arızalı çıkarsa sağlam çıkma arayacağım.iyi forumlar