Vectra B Çukurlarda gelen gıcırtı sesi

ayhan bngl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra B gls

arkadaşlar aynı sıkıntı benim aracımdada mevcut düz yolda tık ses yok araçda yanlız kasislerde ve stebze yollarda sanki murat 131 le gidiyormuşum gibi alt takımlardan sesler geliyor bu dediğiniz burçları falan değiştirsem ses gidermi bu konu çok canımı sıkıyor lütfen yardım edin birde benim aracda arka viraj denge kolu yok sökmüşler niyeyse bilmiyorum nerden alabilirim yardımlarınızı bekliyorum TEŞEKKÜRLER

xmyy_24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ses arka viraj denge çubuğundan geliyor olabilir... çünkü bende burçları değiştirdim trabzon da özel serviste 1.5 saatte teslim aldım arabayı 250 tl. şuan bende de aynı ses var ve o ses viraj çubugundan geliyor. değiştirmek istedim ama 600-700 tl maliyeti varmış o yüzden değiştirmedim.

ayhan bngl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra gls

benim aracdada aynı sorunlar var stebze yollarda takur tukur sesler geliyor sanki at arabasında gidiyorum gibi ve çok rahatsız ediyor aracı çok seviyorum ama bu sesler iştahımı kaçırıyor beni aracdan soğutuyor lütfen yardım edin götürmediğim usta kalmadı erzurumda herkez bişe diyor ama hiçbiri olmuyor bilgili ustalarımdan bir çözüm yolu bekliyorum amortisörler yeni tablamı ne onlar burçları falan hepsi yeni z rotları bugün deiştirdim gerci z rotlardan sonra önden azaldı ses biraz ama yine aynı gibi napiyim ben yardım edin lütfenn :(:(:(:(:(

ayhan bngl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra gls

benimkinde hiç yok denge kolu boş şuan onun takıldığı yer sökmüşler internetten araştırdım 150 lira civarı bişe denge kolu getirteyim mi onu ne dersin sesin ondan geleceğini sanmıyorum ama şaşırdım kaldım akıl almaz masraf ettim arabaya şu sesler sinir ediyor gerçekten

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
benim aracdada aynı sorunlar var stebze yollarda takur tukur sesler geliyor sanki at arabasında gidiyorum gibi ve çok rahatsız ediyor aracı çok seviyorum ama bu sesler iştahımı kaçırıyor beni aracdan soğutuyor lütfen yardım edin götürmediğim usta kalmadı erzurumda herkez bişe diyor ama hiçbiri olmuyor bilgili ustalarımdan bir çözüm yolu bekliyorum amortisörler yeni tablamı ne onlar burçları falan hepsi yeni z rotları bugün deiştirdim gerci z rotlardan sonra önden azaldı ses biraz ama yine aynı gibi napiyim ben yardım edin lütfenn :(:(:(:(:(

Aynı benim araba. Düz, sıcak asfaltta sıkını yok ama stabilizeye girdiğimde araçtaki sesler artıyor. Arkadan da özellikle soğuk havalarda gacırtı gucurtu eksik olmuyor, özellikle de kasislerde. Şimdi bi başlasam ön takımı, arka takımı değiştirmeye bir sürü masraf, stres, sanayide geçen sıkıntılı saatler... Sonuç ne olacak ne sesler tam anlamıyla kesilecek ne de düzen tutacak. Verdiğimiz paranın yanında çektiğimiz sıkıntı da cabası olacak. O yüzden hiç gerek yok kasmaya diyorum.

enginbilgic03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisörlerden geliyor diye biliyorum. Vectra b lerin amortisörleri hidrolik değil gazlı dır. Bundan dolayıda kışın karyola gibi ses çıkarır genelde. Ama başka yerden de olabilir. Kontrol ettirmektede fayda var.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi