Vectra b Benzin Basınç Regülatörü

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Bu tip bir arıza ile karşılaşan varmı. Ustalar kolay kolay böyle bir arıza olmaz diyor ama benim şüphelerim iyice buraya yoğunlaştı. Neden derseniz; enjektör kütüğünün orda bulunan sibopta hiç basınç kalmıyor. Pompa geriye kaçırsa bile aynı anda kaçırmazki. Tahminim geri dönüş sürekli açık kalıyor ve basınç bundan dolayı düşüyor. Sizlerin görüşlerini bekliyorum. Saygılarımla...

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor bloku üzerinden benzin geri dönüş hortumunu söktüm ve kontağı açıp benzin pompası çalıştığında geri dönüş rekorunda benzin akışını gördüm. Kontağı ilk açtığımızda benzin pompasının sadece enjektör kütüğünün oraya benzin pompalaması geri dönüşten hiç benzin gelmemesi ve burda bir basınç oluşması gerekmiyormu. Lütfen arkadaşlar bunun nasıl olması gerektiğini bilen mutlaka vardır. Lütfen erinmesinler, konuyu görüntülemekle kalmasınlar görüş yazsınlar. Aracın geç çalışma problemini çözmem gerekiyor. İşi sanayi ustalarına bırakırsak değiştirmeyeceğimiz parça kalmayacak...

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin regülatorünün görevi raildeki basıncı 3 barda tutmak, 3 barın üzerini depoya geri yollamaktır benim bildiğime göre... 2 ay önce 4.0 barlık bir regülatör taktım performans için... eskiyen enjektör contalarından birini patlattı ve aracım geç çalışmaya başladı ben ilk önce sorun regülatörde diye düşündüm fakat bosch servisine gittiğimde olay çözüldü... örnek teşkil etmesi amacıyla yazdım.. aklınızı karıştırmiyim sorununuz orada olmayabilir. sorun yakıt sistemnde diyorsanız bence aracınızı bosch servise götürün çünkü ellerinde her türlü arızayı çözecek ekipman var ayrıca 2. el parçada bulunabiliyor... deneme yanılma yöntemiyle de arızayı bulabilirsiniz, bu kadar yakınmanıza gerek yok işini bilen ve gerekli techizatı bulunan bir servis bulun..kolaydır aslında böyle sorunları çözmek..

Son düzenleme:

eyupcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin regülatorünün görevi raildeki basıncı 3 barda tutmak, 3 barın üzerini depoya geri yollamaktır benim bildiğime göre... 2 ay önce 4.0 barlık bir regülatör taktım performans için... eskiyen enjektör contalarından birini patlattı ve aracım geç çalışmaya başladı ben ilk önce sorun regülatörde diye düşündüm fakat bosch servisine gittiğimde olay çözüldü... örnek teşkil etmesi amacıyla yazdım.. aklınızı karıştırmiyim sorununuz orada olmayabilir. sorun yakıt sistemnde diyorsanız bence aracınızı bosch servise götürün çünkü ellerinde her türlü arızayı çözecek ekipman var ayrıca 2. el parçada bulunabiliyor... deneme yanılma yöntemiyle de arızayı bulabilirsiniz, bu kadar yakınmanıza gerek yok işini bilen ve gerekli techizatı bulunan bir servis bulun..kolaydır aslında böyle sorunları çözmek..

Nejat abi benim omegayada biraz performans yapması için bişiler önerebilirmisin???

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Belirttiğim gibi, tesbit ettiğim şey, araç çalışmazkende sadece kontağı açtığımda ve benzin pompası çalıştığında nerdeyse aynı hızla geri dönüş rekorundan benzin geliyor. Ben bu durumun normalmi yoksa valfin arızalı oluşundanmı kaynaklı bir sorun olabileceğini öğrenmek istiyorum.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokmu yardım edecek?

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta sıcakken geç çalışıyor.Soğukken tek marşta çalışıyor ama sıcakken bas allah bas.

Son düzenleme: