vectra b bakım ve merkezi kiilit sorunu

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
96 model vectra b aracımızın sol kapıdan anahtarla kapayınca bütün kapılar kapanıyor fakat kumanda çalıştığı halde kapılara açıp kapama komutu gelmiyor(sigortası sağlam) araca yabancı olduğumdan bu tertibat nerededir ne yapmam gerek yada hangi parçayı almalıyım

bakım içinde mobil 1 10w60 yağ mı yoksa 10w40 yağ mı kullansam fren balatası olarak ne tavsiye edersiniz

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım benim aracın da kapı otomatiğinde sıkıntı olmuştu. Bende tamirciye götürdüm. Tamirci yolcu bölümünde ayak kısmında sağ duvarı açtı. orada merkezi kilit beyni varmış. onu sökktü. taktı olmadı. Beyni tekrar söktü Yaklaşık 40-45 dakika bekledik. Zoraki bekleme oldu. Çünkü müşteriler gelmişti. Tekrar denemeler yaptı. Olmadı servise götür dedi. Beyni taktı. Arabayı toparladı. Gitmek üzereyken son bir deneme yaptı merkezi kilit çalışıyordu. :))
Anlayacağın merkezi kilit beyni 40-45 dk dinlenince (kendini resetledi) kendine geldi.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca bin kontağı aç, açma ve kapama tuşuna basılı tut (sadece açma veya sadece kapama tuşunuda dene) eşleştirme yap.. Kesinlikle yeni pil al, ışığının yanması pili dolu demek değildir.
10-40 koyulmuşsa 10-40 devam... çok yağ eksiltiyorsa 10-60 iyi diyorlar ama ben hiç denemedim.. devamlı 10-40 koydum.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
pili yeni aldım ilk başta pil bitiktir diye düşündümama pilden çıkmadı şimdi deniyeyim ikisinide kolaydan zora giderim:) yağda eksiltme ne kadara kadar normal karşılanıyor bilmiyorum ama 10 bin kmde 200 ml eksiltme yapıyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
[MENTION=44562]cagatay16[/MENTION] kardeşim öncelikle kapı konusunda şunu söyleyeyim. Opel aracın var ise model de eski ve bununla birlik de sonradan alarm filan takıldı ise bu merkezi kilit sorununu özellikle kış aylarında kesin kez yaşayacaksın. Aynı dert bende de var. Hatta bende değil daire bir kaç aynı durum da olan opel var. Hatta birin de alarm filan da yok o da aynı. Bu opellerin merkezi kilit özellikle kış aylarında harbiden zıvanadan çıkıyor ve saçmalıyor. Çözüm sadece yazın gelmesini bekle. Eğer yine aynı dert olur ise o zaman kilit beyni denen saçma sapan bir parça var. Sadece 50-100 TL bir rakam sanırım. Onu değişimi ile başlarsın.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pili yeni aldım ilk başta pil bitiktir diye düşündümama pilden çıkmadı şimdi deniyeyim ikisinide kolaydan zora giderim:) yağda eksiltme ne kadara kadar normal karşılanıyor bilmiyorum ama 10 bin kmde 200 ml eksiltme yapıyor

98 corsa gsi arabamda da aynı problem var, pili değiştiricem olmadı elektrikçi yolunu aşındırırız :D

10bin kmde 200ml eksiltme segman-silindir harika durumda demek. Bu motor 0w-30 yağı bile hak ediyor, ama garanti olması için 5w-30 mobil ESP veya 0w-40 ESP koyun, farkı görürsünüz, soğuk motora ilk marşta takır tukur sesleri duymazsınız.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
kumandayı tekrar programlayınca oldu sonunda. orjinal dışı hiç bir donanım yok. hep 10w40 konmuş inceltirsem kesin yağ yakar alışkın değil çünkü :) millette 5 litre yağ diyor x20xev motora kitapçıkta 4 litre yazıyor.

opcoma bağlayıncada p1110 hatası veriyor emme manifoldu 1 voltajı düşükmüş ne demekse.

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kumandayı tekrar programlayınca oldu sonunda. orjinal dışı hiç bir donanım yok. hep 10w40 konmuş inceltirsem kesin yağ yakar alışkın değil çünkü :) millette 5 litre yağ diyor x20xev motora kitapçıkta 4 litre yazıyor.

opcoma bağlayıncada p1110 hatası veriyor emme manifoldu 1 voltajı düşükmüş ne demekse.

http://www.opelim.net/forums/chip-t...gt-ve-gls-cd-guc-kiyaslamasi.html#post1906346

Burda bahsetmiştim emme manifoldundan, az önce yazdım :D Bu arada 0w-40 yağı inceltmez, 10w-40 ile 0w-40 aynı viskozite, sadece soğuk marşta çok daha iyi koruması var.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/chip-t...gt-ve-gls-cd-guc-kiyaslamasi.html#post1906346

Burda bahsetmiştim emme manifoldundan, az önce yazdım :D Bu arada 0w-40 yağı inceltmez, 10w-40 ile 0w-40 aynı viskozite, sadece soğuk marşta çok daha iyi koruması var.

bakıyorum hemen yazıya kumanda oldu ya çok sevindim şahin gibi anahtarla açıp kapıyorduk :) viskozite aynıda soğuk havada yağ inceliyor ve 0 numara yağ karakteri gösteriyor ya havalarda malum bursada -2leri görüyoruz geceleri yağı içer diye korkuyorum:)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Afyon'da -35 leri gördük, önümüzdeki kış nasip olursa 0w-30 kullanırım ben, afyonda kış problem :D Eksilirse eksilsin, yakarsa yaksın, şu günlerde bile 10w-40 yağ ilk marşta takır takır ses çıkartıyor, deliriciğim :D