vectra B bagajda ıslaklık

cawlayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar.2000 model cdx sahibiyim.Yağmur çok yağdığında bagaj döşemesinin kenarlarında ıslaklık oluyor.koku yapıyor acayip.fitilleri kontrol ettim bir anormallik göremedim.tecrübe sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Suyun girebileceği olası yerler; Deforme olmuş fitiller, contaları eskimiş veya gevşek stop lambaları, silikonu bozulmuş arka cam, zemindeki veya stepne altındaki eksik tıpalar, bagajda herhangi bir tesisat için açılıp iyi izole edilmeden kapatılan geçiş yerleri, terleme yapan LPG tankları. Islanan bagaj halısından dolayı bagaj kapağı nemlenir, bu durumdan kurtulmak için bagajdaki bütün ıslak malzemeleri çıkarıp kurutmak lazımdır.
Kontrol için yapılması gerekenler; Bagaj fitili için, bagajın içine gazete kağıdı serin yıkamacıda bagaj bölgesine tazzikli su tutun, gazetelerin ıslandığı kısımlar varsa sorun belli. Stop lambaları için; bagaj içinden stop lambalarının alt kısımlarına gene gazete serin, su tutma işlemini tekrarlayın. Arka cam için; aracın arka çamurlukları ile davlumbazlarının arasına gazete sıkıştırın su testini tekrarlayın. Bu işlem sonucunda gazete kağıtları ıslanmazsa sıkıştırdığınız yerden almayın, yağmurlu havada araçla dolaştıktan sonra gazeteleri yeniden kontrol edin, bu sefer ıslanmışsa çamurluklarda su alan bir yer var demektir. LPG tankındaki terleme zaten gözle görülür, zeminde eksik olan veya özelliliği kaybeden tıpa varsa en kısa zamanda yenileyin, özellikle yağmurlu havalarda buralardan bagajın içine tahmin edemeyeceğiniz miktarlarda su girebilir.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
stop lambalarının oraya bak aynısı bende olmuştu. babam slikonladı sorun halloldu.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arka tamponun tırnakları kırıldıysa oturtmak için genelde kaportacı arkadaşlar vida atarlar tampona . o vida delikleri bagaja su girmesine sebep olur. tecrübeyle sabittir, kaportacı efendi ucuz olsun diye eski vectrama tampon değişmeden vida atmıştı her yerine. araba delik deşik bagaja heryerden su giriyordu...

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada da sa ve sol tarafta hafıf nemlenme var heralde stoptan alıyor aslında sade sagda olsa sagdakı havalandırma delıgınden gırıyor dıcem ama sol taraftada oldugu ıcın aklıma stop geldı