Vectra B Acil Lütfen

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle uzun bi aradan sonra selamlar saygılar.Malum vatani görevimi bitirip geldim.Siz degerli ustalarımdan bi konu hakkında bilgi almak istiyorum.
1997 vectra b cd aracım 2 gündür çalıştırdıkdan sonra rolantide durmuyor.Direk istop a gidiyor.Ama işin ilginç tarafı bunu her zaman yapmıyor bazen normal duruyo bazen istop ediyor istop ettigi zaman verdigi arıza ise hava akışmetresi ama çalıştırdıgında teck 2 ile bakıldıgında sorun bulunamadı diyo istop edince ise o arızayı veriyo.Hava akışmetresi saglam bi problem yok diyorlar.Ve normal vites ile seyir halinde iken arıza lambası yanmıyor sadece istop ettiginde teck 2 takıldıgında onu gösteriyor teck ile silmiyoruz çalıştırıyoruz arıza kayboluyor ama gazdan çekene kadar.Bazen ise gazdan çektigimde istop da etmiyor araç.Egr ve rolanti motorunu temizledir yine sorun aynı.Siz ustalarım bu konuda yardımcı olurlarsa memnun olurum.Aracımda lpg var sıralı sistem ama 3 aydır kullanmıyorum 1 parçası arızalı yeni bi sistem takacam yani benzin ile kullanıyorum.Ve son olarak aracım akşam bırakıp sabah çalıştırdıgımda 3 marş da çalışıyor benzin pompasını 2 defa degiştirdim yine aynı.Sevgi ve saygılarımla.....

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle uzun bi aradan sonra selamlar saygılar.Malum vatani görevimi bitirip geldim.Siz degerli ustalarımdan bi konu hakkında bilgi almak istiyorum.
1997 vectra b cd aracım 2 gündür çalıştırdıkdan sonra rolantide durmuyor.Direk istop a gidiyor.Ama işin ilginç tarafı bunu her zaman yapmıyor bazen normal duruyo bazen istop ediyor istop ettigi zaman verdigi arıza ise hava akışmetresi ama çalıştırdıgında teck 2 ile bakıldıgında sorun bulunamadı diyo istop edince ise o arızayı veriyo.Hava akışmetresi saglam bi problem yok diyorlar.Ve normal vites ile seyir halinde iken arıza lambası yanmıyor sadece istop ettiginde teck 2 takıldıgında onu gösteriyor teck ile silmiyoruz çalıştırıyoruz arıza kayboluyor ama gazdan çekene kadar.Bazen ise gazdan çektigimde istop da etmiyor araç.Egr ve rolanti motorunu temizledir yine sorun aynı.Siz ustalarım bu konuda yardımcı olurlarsa memnun olurum.Aracımda lpg var sıralı sistem ama 3 aydır kullanmıyorum 1 parçası arızalı yeni bi sistem takacam yani benzin ile kullanıyorum.Ve son olarak aracım akşam bırakıp sabah çalıştırdıgımda 3 marş da çalışıyor benzin pompasını 2 defa degiştirdim yine aynı.Sevgi ve saygılarımla.....

gas kelebek modülü calismiyordur.... ona bakin
birde lambda sensoru...
ama bence kelebek modülü daha agir basiyor
;)

Son düzenleme:

tiytik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sıkıntıların aynısı bende var idi. konyada bir özel servise gittim burada 100000 lik bakımı ile krank devir sensörünü değiştirdiler yaklaşık altı aydır saat gibi maşallah senin sıkıntında bu sensörden olabilir...

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krank devir sensör ü devir 3o dan sonra gaz kesmesi onu etkliloyordu öyle hatırlıyorum zannedersem.Birazdan gidecem sanayiye bakalım ne olacak...tşkler...

attv63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:::(((

marul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de aynı sorun vardı arabayı aldığım zaman. kullanmadan servise çektim. motorda benzin yollarıyla ilgili biyerleri temizlediklerini söylediler, geçmiş zaman tabi tam olarak ne yaptıklarını hatırlamıyorum. ama sabah bırakıp ertesi gün aldım arabayı. ellerine sağlık ustaların bidaha aynı sorunla karşılaşmadım. sadece işçilik yapıldı hiç bi parçası felan değişmemişdi....