Vectra b 98 CD geçmeyen arıza

Capricornm

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, 98 model Vectra CD aracımda opcom cihazıyla görebildiğim silebildiğim fakat her kapı açışımda, tüm kapıları teker teker açmayı denedim hepsinde aynı arızayı veriyor.
"19 interior lamp open circuit"
Bu hata kodunu neden verir ne yapmam gerekir başına gelen var mı yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

20201026_153643beaf699a05992340.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kabin deki lambaların birinde sorun var ya patlak yada led taktıysan şase yapıyor iç lambaları tek tek sök arızayı sil bakalım

Capricornm

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Aynen hocam üst aydınlatma kapı içleri hepsini led yaptım tüm iç aydınlatmalar led. Sadece orta lambadakine direnç bağladım diğerleri normal bağlı. Hepsi canbus arıza verdirmeyen kaliteli led lambalar ama bunu yapalı yaklaşık 1 yıl oldu. Daha önce böyle bir hata vermiyordu. Akü değişimi yaptım bi kaç kere sök tak yaptım, onunla alakası olma ihtimali var mı?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Üstad direnci sök dene led ise hepsini tek tek çıkar arızayı sil hangisini çıkardığın da sönüyorsa arıza o lamba sorunludur

Capricornm

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Yarın deneyeceğim ilginize teşekkür ederim. Sonucu yazarım.

Capricornm

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Hocam tüm lambaları teker teker denedim, 4 kapıdaki switch'leri de teker teker devre dışı bırakarak denedim. Sonuç aynı kapıyı aç kapa yapınca arızayı veriyor, iç lambaları far anahtarından açınca vermiyor. Sigortasal ya da merkezi kilit sisteminden beslenme kaynaklı bir arıza olabilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çam kaldırma kumandası şoför tarafındaki kapı soketlerini söküp birde öyle dene bakalım benc e direnç taktığından elektronik kontrol beyninde sorun olmuş olabilir kısa devre yapıyorsun öyle sonuçta

Capricornm

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
1k direnç taktım. Sadece iç aydınlatmanın ortasındakine. Sarı ampul ile direnç takılmış led ampul aynı miktarda akım çekiyor şu an. Neden elektronik kontrol beynine hasar versin ki? Öyle olsa sarı ampuller de her yandığında hasar oluşur sonuçta içinde flamen var ve onun bir iç direnci var.

Capricornm

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
dün yaptığım denemede merkezi sistem orjinal kumandası ile kilitlediğimde arızayı vermiyor fakat kilit açma tuşuna bastığımda (ben içeride otururken) arızayı veriyor. Kapıları hiç açıp kapatmadan denedim bunu. Başka aklına birşey gelen var mı nereden kaynaklanıyor olabilir?
Not: bu arada ecu reset yaptım yine değişen birşey olmadı.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
kablolarında sıyrılma var mı diye kontrol ettin mi ? kapılardaki kablo körüklerine bak kapıyı açarken kablolar temas edip arıza verdiriyor veya şase yapıyor olabilir.