vectra a yol bilgisayarı

VECTRA GT 46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşler benim 96 vectra gt tim var yol bilgisayarın üstündeki yazılar ne işe yarıyor

horizon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı araba var ben kullanmıyorum fazla çünkü verilen değerler pekte doğru değil mesela biri içindeki benzinle ne kadar yol gidebildiğini gösteriyor ama gittiğin km yle doğru oranda değil
biri anlık yakıt tüketimini gösteriyor ben hep onda tutuyorum bir tek o faydalı ama genede istersen ayrıntılı söylerim

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önceleri vectra a GL kullandınızmı GT ile arasında nasıl bi fark var.
Elimdeki 92 vectra a gl yi satıp 96 GT almayı düşünüyorum önerirmisiniz.
Artıları eksileri nedir GT lerin?

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
binmek kısmet olmadı. ama hastasıyım. temiz bitane bulursan kaçırma. 95 model sunrooflu 10 bin ytl ye buldum netten ama yetişemedim. satılmıştı. hatta iki tane bul bana da haber ver. :D

kankun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an tam almancalarını bilmiyorum en kısa zamanda hepsine bakıp yazarım;

@horizon gayet doğru :) eğer son sürüşünden gaza asıla asıla gidersen bir dahaki kontağı açtığında daha düşük değer verir çünkü ona göre hesapladı.Yavaş sürersende daha fazla olur...Ama en gerçekçi olan sıcaklık bilgisi :D

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önceleri vectra a GL kullandınızmı GT ile arasında nasıl bi fark var.
Elimdeki 92 vectra a gl yi satıp 96 GT almayı düşünüyorum önerirmisiniz.
Artıları eksileri nedir GT lerin?

Güç ve sürat istiyorsan temiz bulabilirsen (zor ama detaylı bi araştırma gerekiyor) 93-94 GT al derim. SFI motor 2.0 156 BG. Opel 95'te Vectra GT'de ECOTEC motora geçince 136 BG'ye düştü.

kankun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güç ve sürat istiyorsan temiz bulabilirsen (zor ama detaylı bi araştırma gerekiyor) 93-94 GT al derim. SFI motor 2.0 156 BG. Opel 95'te Vectra GT'de ECOTEC motora geçince 136 BG'ye düştü.

Ama 95-96 alıp egzost değişimi ilede 93-94 gücü sağlanabilir ki arada ki fark büyük bir oranla sadece bundan kaynaklanmaktadır.DOHC ve ECOTEC farkı bundan ötürüdür.

kankun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1-)Anlık yakıt sarfiyatını göstermektedir. (L/100km)
2-)Ortalama yakıt sarfiyatını göstermektedir.(L/100km)
3-)Ortalama hız göstermektedir.(km/s)
4-)Yakıt durumuyla gidilebilecek yol miktarı.(Sürüş istikrarı önemlidir,doğru veri için)
5-)Araç içi kronometresi.
6-)Dışarıdaki sıcaklık durumu.

Yol bilgisayarı verileri değiştirdiğiniz tuşun yanındaki yuvarlağa uzun süre basma sonucu resetlenir.

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GT süper bi araba

Ben gt ile tanışalı 3 ay kadar oldu ama daha şimdiden 6000 km yol yaptım. sürüş güç performans açısından harika bir araba. biraz da aaştırma yaptım kendi çapımda. ustaları daha iyi bilir ama. dohc motor ve ecotec motor olarak 2 çeşidi var. dohc motor 156 beygir. güç farkı mutlaka daha fazladır. ama dohc motor alırken dikkat etmek gerek. çünkü bu motorda eğer yüksek hararet yaptıysa araç motorun üst kapağı çatlıyormuş. çatlak olmayanını bulmakta çok zormuş. gerçektende öyle kaç tane baktıysam hepsinde de var o çatlak . benim ki 95 model ecotec motor. 136 beygir olanı. bunlarda da yüksek ısıda conta yanıyormuş ki çoğu arabanın klasik tepkisi. şu an aracımda yerli aldesa sıralı lpg taklı ve km de 0,130ytl yakıyor 26.08 fiyatıyla. ve bu haliyle 180 km yi gördü. çok konforlu bir araba 4 cam otomatik hidrolik direksiyon var 2 ayna da otomatik ayarlanabiliyor. abs var air bag var otomatik sunroof var klima var 95 model araba daha ne olsun. ben gls almayı düşünüyordum ama bunu görünce başka hiçbir arabayı gözüm görmedi. ayrıca kullananla yeni kasa gt lerden bile iyi olduğunu söylüyorlar a kasa gt nin. bence almadan önce bir deneyin gücü bi hissedin. eminim hayran kalacaksınız.

kankun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an aracımda yerli aldesa sıralı lpg taklı.
Bence arkadaşım bu hatayı yapmakla arabaya büyük haksızlık yaptın derim.:) Tabii ki bütçe senin ancak performans amçlı alıp bunu yapman veya yapılı olarak alman yanlış olmuş... :(