vectra a kaloriferi ısıtmıyorr

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra a 2.0 gl kalorifer pete degiştim termostat degiştim hala sguk ufluyor kaloriferin borularına baktımda giriş çıkış sıcak elimi yakıyor geriye devir daim kalıyor sanırım odamı degişecek yoksa yardımlarınızı bekliyorum

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğinize göre sorun devir daim pompasında gibi.

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi arkadşımda devir daimle alakası yok diyor fan motorunla alakalı diyor ve fan motoruda gayet güzel çalışıyor ve çok güzelde soguk üflüyor

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon yanlış oldu fan motoru derken kalorifer yani

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama kaloriferi yeni taktırdım diyorsun şayet devir daim pompası bozuksa zaten hararet artar bilirsin bir anormallik olduğunu. Sorun kaloriferde ise değiştirmeniz gereklidir.

sempatic75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım sorunu bulursan bana da yaz bende arıyorum 2 aydır ama sonuç yok bakır petek taktım olmadı yarında çıkan radyatörü temizledim onu tekrar takacam.sen kalerüfer radyatörünü hangisinden taktırdın bakır mı yoksa aliminyum olanlardamı

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vectra a nın klasik problemi, lpg regülatörüne ve kalorifere giden sıcak su hortumundaki T nin düz yönünü kalorifer sistemine verin, sirkülasyon sistemini çalıştırın ve radyatörün yarısını karton ile kapatın, ben öyle yaptım güzel ısınıyor.

not: yan hava kanalları ortadakinden daha sıcak üfler, orta serin üfler ( almanların dangalaklığı)..

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta aynı ısıtmıyor.
petek giriş çıkışı aynı sıcaklıkta..
camlarda buhar durumu yoksa içsirkülasyonu açıyorum ozaman daha iyi ısıtıyor.bunun olması içinde en az 7 8 km yol yapmam lazım ancak ısınıyor.sabah & akşam 7 km yol yapıyorum 6. kmde ibre yükselmeye başlıyor:(
ibre mavi kutunun üst kısmındaykende fan açtığında da aynı sıcaklık var..
şimdiye kadar da vectra a nın kaloriferi için yaz harici sıcak üflüyor diyenini görmedim.
yazın sıcak kışın soğuk üfleyen kalorifer sistemi var araçta :D:D
çözüm bulursanız burayada bekleriz:D

sempatic75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar uzun uğraşlar sonunda bugün tesadüfen buldum ve arabamın kalerüfer, canavar gibi sorunmu?termostat evet termostat daha 1 hafta önce değiştirdiğim termosta tı (beher marka allah belasını versin kim icat ettiyse) arabayı ilk aldığımda üzerinden çıkarttığımız wöhlwr marka termostatı taktık şimdi çok güzel

sempatic75

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada sökmediğim yer kalmadı en son contayı söktürmeye niyetlenmiştim hafta sonu ankaraya opelgaraja gidecektim yani anlayacağınız piyasadaki termostatları kullanmayın arkadaşlım.yokya benim termostatım sağlam kaçırmıyo diye yırtınıyodum çünkü hararet normaldi biraz fazla yükseliyodu ama düşme yoktu arkadaşın ısrarı üzerine değiştirdim ve çok memnunum kalerifer sorunu konularını takip edenler bilirle çok uğraştırdı beni namussuz artık kewndim değiştiriyorum radyatörğ falan! kesinlikle orjinel termostat takın. radyatörünüz tıkalı değilse MURAT NAMLI