Vectra A Hakkında Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fth_cft_03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba. Foruma yeni katıldım. A kasa Vectra sahibi olmak istiyorum.
Merak ettiğim bi kaç konu var. Kullanıcı arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

- A kasada klima kronik bi arıza mı? Bindiğim 10 A kasa vectranın 7sinin kliması arızalıydı.

- Klima performansı nasıldır?

- Konforu, sağlamlığı konusunda şüphem yok. Bütcem 15.000 civarı 2-3 daha koy başka bi model al diyebileceğiniz bi öneri varmı?

- Son olarak kullanan arkadaşlardan güncel yakıt verilerini alabilir miyim?

onur_vectra_a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk cevap benden olsun :)
paylaşağım bilgiler 1994 model 1.8 LPG siz için :)

ankara-şehir içi yakıt tüketimi
YAZ lastiği ile ortalama 9 lt ile 10 lt arasında değişiyor.
KIŞ lastiği ile ortalama 10,5 lt ile 12 lt arasında değişiyor.

Şehirler arası kullanımda yakıt tüketimi (90-120 km/s aralığında kullanıldığında)
YAZ lastiği ile ortalama 6,5 lt ile 7,0 lt arasında değişiyor. (rekorum 6,12 lt)
KIŞ lastiği ile ortalama 7,0 lt ile 8,5 lt arasında değişiyor.

1994 ile 2006 arası babamın kaıytlarına göre gaz dolumu ve klima kayışı değişiminden başka bir klima sorunu yaşanmadı.
Ama 2006 da babamın vefatından sonra 2007 de klima kompresörü bozuldu. Değişim yerine tamir yapıldı. 2010 yada 2011 yazı (tam net hatırlamıyorum) havanın çok sıcak olduğu bir gün öğlen park ettikten sonra klima borularından biri patladı kendiliğinden. bende şehir içinde çok yakıt yaktırdığından ve uzun yola geceleri çıktığım için boruyu değiştirip gaz doldurtmadım. o zamandan beri benim arabanın kliması da çalışmıyor. satmayı düşünmüyorum ama satmak zorunda kalırsam boru değiştirip gaz basılcak, uzun süredir çalışmadığı içinde kompresöre de bakım yapar o şekilde satarım diye düşünüyorum.
16/08/2007 tarihi , 195,477 km de yapılan klima tamirini; "kompresör tamiri-60tl, yeni klima kayışı-10tl, yeni gaz dolumu-30tl" olarak not almışım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
10 senedir 1991 2.0 CD otomatik vitesli Vectra A kullanıyoruz. Aracın km göstergesindeki sayaç 300.000 ne yaklaştı ama ne kadarı silinmiştir orasını bilemem. Aracımda LPG ve klima yok. Motoruna herhangi bir işlem yapılmadı. Yakıt tüketiminden ve performansından çok memnun olduğumuz için hiç LPG taktırmayı düşünmedik. En son verilere göre: şehiriçi 10-11 litre, şehir dışı 8-9 litre. Kullanırken araç daha az yaksın diye ne kendimi kasarım ne de aracı. Sakin kullanımla yakıt epeyce düşüyor, uzun yolda 90-100 km hızla gittiğimde 6,5 litreye kadar düşmüşlüğüm var. Aracın yan sanayi parçaları bol ve ucuz, orijinal parçaları biraz pahalı ama çok uzun süre sorun çıkarmıyor. Önemli yerlerdeki parçaların orijinal olanını tercih etmek daha mantıklı.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşünürseniz bir tanıdığımda İstanbul'un elit semtinde ikamet eden ilk sahibi yaşlı bir amcadan alınma 1993 model 160 küsür bin km de orjinal beyaz boyası üzerinde salıncaklarına rot başlarına kadar orjinal fabrikasyon muhafaza edilmiş 2000 cc otomatik vectra a var 15000 TL ye bırakacak araç çok temiz dosta gider kendisine omega alacağız o yüzden satıyor araçta tek eksik klima kendisiyle irtibata geçmenizi tavsiye ederim kazancınıza olur Can Selçuk 0541 589 88 19

fth_cft_03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 senedir 1991 2.0 CD otomatik vitesli Vectra A kullanıyoruz. Aracın km göstergesindeki sayaç 300.000 ne yaklaştı ama ne kadarı silinmiştir orasını bilemem. Aracımda LPG ve klima yok. Motoruna herhangi bir işlem yapılmadı. Yakıt tüketiminden ve performansından çok memnun olduğumuz için hiç LPG taktırmayı düşünmedik. En son verilere göre: şehiriçi 10-11 litre, şehir dışı 8-9 litre. Kullanırken araç daha az yaksın diye ne kendimi kasarım ne de aracı. Sakin kullanımla yakıt epeyce düşüyor, uzun yolda 90-100 km hızla gittiğimde 6,5 litreye kadar düşmüşlüğüm var. Aracın yan sanayi parçaları bol ve ucuz, orijinal parçaları biraz pahalı ama çok uzun süre sorun çıkarmıyor. Önemli yerlerdeki parçaların orijinal olanını tercih etmek daha mantıklı.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

fth_cft_03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşünürseniz bir tanıdığımda İstanbul'un elit semtinde ikamet eden ilk sahibi yaşlı bir amcadan alınma 1993 model 160 küsür bin km de orjinal beyaz boyası üzerinde salıncaklarına rot başlarına kadar orjinal fabrikasyon muhafaza edilmiş 2000 cc otomatik vectra a var 15000 TL ye bırakacak araç çok temiz dosta gider kendisine omega alacağız o yüzden satıyor araçta tek eksik klima kendisiyle irtibata geçmenizi tavsiye ederim kazancınıza olur Can Selçuk 0541 589 88 19

Klimalı bi araç düşünüyorum. Teşekkür ederim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Takılır ancak orijinalindeki gibi randıman vermez..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...