vectra A gt için amortisör tavsiyesi

atesbasak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar..
yaklaşık iki hafta önce 1996 model Vectra GT aldım..

Bir hayli mastraf yaptım ..kayışlar devirdaim oksijen sensörü vs.. bu masrafları hesaba kattım tabiki..
şimdi kaldı Amortisor sorunu..arabam uzun yolda beşik gibi sallanıyor biraz engebeli yolllarda.. patlağı var tabi. hiç değişmemiş belli.
direksiyon da çok boşluk var ..amortisorlerin dengesiz olduğundan kaynaklandığını düşünüyorum boşluğun..
3 farklı tamirci (özel servis) 3 farklı marka da şiddetle duruyor.. biri Delphi-diğeri monroe bir diğeri ise Meyle diyor..

bende orijinal GM amortisorun pahalı olmasından biraz kaçındığım için diğer markalarda duruyorum..
ama hangisi..birde gazlımı yağlımı..uzun yolda araba yumuşak amortisorden dolayı çok sallanmasın istiyorum..
Deneyimli arkadaşlar benimle tecrübe ve bilgilerini paylaşırsa çok memnun olacağım..
şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gm den sonra servisler genelde delphi yi tavsiye eder ama illa servisten almak zorunda ddilsin dısarda çok daha iyisini bulabilirsin

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
delphi ve monreo iyidir; diğer markayı duymadım; yağlı amortisör daha uzun gider diye biliyorum...

S

Silinen üye 11542

Bilgi Girilmemiş
Delphi Ve Mondreo Da Iyidir...eğer Istanbulda Olsaydin...kartal Sanayide Amortisor Tamiri Yapan Bir Yer Var...oraya Gidiyorsun Sökme Takma Onlara Ait 4 Tanesi (yağli Olanlari)tamirini Yapiyorlar. Hemde Orjinal Kalmiş Oluyor...

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
denizlide var mı bilmiyorum ama amortisörleri tamir yapıyorlar..yeni alacak olursan delphi al monreodan biraz daha iyi..

ayrıca amortisörlerin patlak olduğunu nasıl anladınız ??

atesbasak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Delphi Ve Mondreo Da Iyidir...eğer Istanbulda Olsaydin...kartal Sanayide Amortisor Tamiri Yapan Bir Yer Var...oraya Gidiyorsun Sökme Takma Onlara Ait 4 Tanesi (yağli Olanlari)tamirini Yapiyorlar. Hemde Orjinal Kalmiş Oluyor...

o halde çıkanları atmamak lazım.. tamir ettiririm ve birdahaki sefere kullanırım..

atesbasak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
denizlide var mı bilmiyorum ama amortisörleri tamir yapıyorlar..yeni alacak olursan delphi al monreodan biraz daha iyi..

ayrıca amortisörlerin patlak olduğunu nasıl anladınız ??

sol ön yag kacırmış zaten biraz ses yapıyor..arkalardan da ses geliyor iç takozları mı yoksa lastikleri mi nedir .. vuruyor kasislerde.. birde yol tutuşu iyi değil.. ayrıca özel servis deki usta da test sürüşü yaptı ve bozuk olduklarını teyid etti..

atesbasak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amortisor ve markası hakkında bukadar az bilgi aldığıma şaşırdım doğrusu..cevaplayan arkadaşlara teşekkürler ..
yok mu arkadaşlar,bu konuda bilgisini tecrübesini paylaşacak başka kimse..