vectra a da cam otomatiği düğmelerinin yeri

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bildiğiniz gibi a kasa vectralarda cam otomatiğinin yeri çok kötü onlar kalmak suretiyle ilave düğmeler yapmak mümkün mü. mesela far anahtarının yanındaki boşluğa ya da arka kapılardaki gibi bir yere. aslında mümükün olduğunun bir yerde görmüştüm. merak ettiğim zor ve tuzlu mu olur. deneyimi ya da önerisi olan var mı.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra A ların arka kapı camı otomatik olanların kapısındaki düğmeli kaplamalar öne oluyorsa olur bence.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön yolcu kapsında cam açma buton yoktu sadece buton alıp ve butona uygun cerceve alıp taktım.

kablo cekmeye gerek kalmadı kapı içinden gecen kabloyu kolayca yakalayabilirsiniz.

bunu yapma nedenim yolcular yanıma oturup tus nerde diye soruyo cam açmak için benim bölgeme müdahale ediyolarldı :) artık rahatım kurtuldum

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön yolcu kapsında cam açma buton yoktu sadece buton alıp ve butona uygun cerceve alıp taktım.

kablo cekmeye gerek kalmadı kapı içinden gecen kabloyu kolayca yakalayabilirsiniz.

bunu yapma nedenim yolcular yanıma oturup tus nerde diye soruyo cam açmak için benim bölgeme müdahale ediyolarldı :) artık rahatım kurtuldum

aynı olayı iki kapıya da uygulayabiliriz heralde

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kesinlikle uygulanır arka kapının cerceveden alcaksınız ben söför kapısına takamadım ayna ayar dügmesi vardı

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanirim arka kapıdaki açma kollarınnın olduğu parçayı ön kapıya takıp kapı içinden cam otomatiği kablosuna bağlıyoruz bu parçalarının fiyatı hakkında bilgisi olan var mı sıfır ya da çıkma.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben komple sağ arkanın kapı kolunu almıstım butonu ile birlikte.

ama kapıyı sökerken kapı kolunun üst kaplamayı sökünce gördümki yuvası hazırmıs.

foto cekerim bugun yarın.

ihtiyacınız olan tek sey cam açma butonu ve arka kapılarda bulunan butonun cevresini saran avuc içi büyüklügünde kpak.

ben vectra b2 nin kapı kolları + buton + iç kapı kolu 150 vermiştim.

sadece buton ve kapagına 30 a verir gibime geliyor.

hatta 2 takımı 50 ye alınabilme sansı var.

bu arada dıs kapı kollarımıda foto cekip eklerim ayrıntılı yapım aşamaları ile birlikte

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürücü tarafında ayna ayar butonu oldugu için bu tarafa cam kaldırma butonu koyamadım

ön yolcu tarafına buton eklenmiş hali

arka butonla aynı ölçülerle oldugundan kolaylıkla ön tarafa monte edilebiliyor.

önlere takmak için kapı koluna komple gerek yok sadece buton ve butona uygun deligi bulunan cerceve

dış kapı kollarında vectra b2 den çıkma herhangi bir renkte olan kapı kollarını aldım astara gerek kalmadı direk aracın rengine boyandı

isin garibi bu uygulama kimsenin dikkatini çekmiyor herkes orjinali böle değilmiydi zaten diyor:)

vectra b ile vectra a nın iç kilit mekanizması 1-2 mm fark ediyo kilidin daha güzel görünmesi için vectra a kilidi kullanmadım kapı kolunun kendi kilit mekanizmasını benim anahtara göre programlattım

kapı kollarını boyatmısken spoileride boyattıım yazıları sökünce iz kalmıstı

Son düzenleme:

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buğra çok güzel olmuş eline sağlık. demek istediğim de buydu. bende gl modeli var elektrikli ayna olmadığı için iki kapıya da uygulamak mümkün heralde. şimdi parça temin etmek lazım. sıfır ya da çıkma. fiyat bilgin var mı. internette çok aradım ama bulamadm.