Vectra 2.0 subap itecekleri... ACİL!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Gerçekten ilginç bir durum. Anlamadım gitti. Araç 2 viteste canavar gibi. Hafif rampa bir yolda süratlenmesi de iyi, son sürati de. Devir göstergesi 6000-6500 civarında iken 100 km hızı görüyor. Ama gel gelelim 4. ve 5. viteslerin hızlanmasında sorun var.

2. viteste hiç bir problem olmadığına göre; subap iteceklerinin bir kısmının bozulmuş olabileceği ya da sekman isteyebileceği yanlış teşhis gibi görünüyor şu anda. Ama siz de sensörden kaynaklanmayacağını söylediniz. Hakikaten ilginç...

Ya aslında öyle çok hız meraklısı biri değilim. Sonuçta yazın ailemle birlikte oraya buraya gideceğim. Ama aracın bir sorunun olduğunu bilmek kafama takılıyor. Ve bulmadan da rahat edemem galiba...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınıza benzer bir aracı denedinizmi? hızlanmada bariz fark var ise şanzımanı kontrol ettirin. sorun bulamazlarsa enjektörleden başlayarak bir araştırın.

2.vitesde kalmayı deneyin.gerekirse hafif rampada yapın. yüke karşı motorun tepkisini ölçün.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egzoz sistemini gözden geçirin aracı fazla sıkıcak susturucu veya ara borular takılmış olabilir. Katalizörüde iptal ettirin bu arada.

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunuda eklemek isterim iticilerde problem olsa şıkır şıkır ses gelir motordan.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bak kardeşim anlatılanları okudum sana bu işlemle ilgili 4 olası arıza ileticem ve sen bu yazdığım 4 noktayı ustana kontrol ettireceksin ok
1.
aracın egzantrik sensürü ve krank sensörünü kontrol ettir
2.
aracın debriyaj balatası kaçırıyormu (üst devirlerde dahil)
3.
eksoz sistemi tıkalı olma ihtimali yüksek
4.
aracın daha önce triger seti değişmiştir muhakkak sentesini yapamamış olabilirler bu çok önemli
5. de benden :)
aracın 4 bujisini söktür ve kompresyon testi yaptır değerleride bana buraya yaz bakalım sübaplardamı sekmanlardamı kaçak var yada normalmi
hadi geçmiş olsun herkezede kurcalatma cevabını bekliyoruz saygılar

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
bak kardeşim anlatılanları okudum sana bu işlemle ilgili 4 olası arıza ileticem ve sen bu yazdığım 4 noktayı ustana kontrol ettireceksin ok
1.
aracın egzantrik sensürü ve krank sensörünü kontrol ettir
2.
aracın debriyaj balatası kaçırıyormu (üst devirlerde dahil)
3.
eksoz sistemi tıkalı olma ihtimali yüksek
4.
aracın daha önce triger seti değişmiştir muhakkak sentesini yapamamış olabilirler bu çok önemli
5. de benden :)
aracın 4 bujisini söktür ve kompresyon testi yaptır değerleride bana buraya yaz bakalım sübaplardamı sekmanlardamı kaçak var yada normalmi
hadi geçmiş olsun herkezede kurcalatma cevabını bekliyoruz saygılar

Bundan daha net yazılamazdı herhalde. Teşekkürler.

- Bilgisayarda eksantrik sensörü arızası verdi. Ama lamba falan yanmıyor. Kontrolü yaptırmadım daha.

- Debriyaj balatasına herkes iyi diyor. Çok çok az bir kaçırma varmış.

- Egsoza baktıramadım ilk işim o olacak. Gerekirse iptal ederim.

- Trigeri değiştirdiğini söyledi aracın ilk sahibi. Sente ayarını bilmiyorum. Ona da baktırayım.

- Bujiler ve buji kabloları yeni değişmiş. Ama yine de ne durumda olduklarını bilmiyorum. Baktırayım.

Sonucu yine bu sayfaya yazarım. Yardımların tümü için teşekkürler...

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler ve kablolar değil kompresör testi yaptırıcaksın ki kompresör yani silindir değerleri ortaya çıkacak sana yardımcı olmak için ok

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
bujiler ve kablolar değil kompresör testi yaptırıcaksın ki kompresör yani silindir değerleri ortaya çıkacak sana yardımcı olmak için ok

Valla ilk defa duydum ama bu da aklımda gittiğimde ona da baktıracağım. Sağol.

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ilk defa duydum ama bu da aklımda gittiğimde ona da baktıracağım. Sağol.

:) vallaa sen böyle entreresan arızalar çıkardıkça daha benden ilk defa duyacağın bi dolu arıza tesbiti gelecek çözeriz çözeriz sen mrk etme;)

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantrik sensörünü değiştir, ucuz bir parça zaten. bir de katalizatör tıkanmış olabilir. yüksek viteste devirlenmeye engel olabilen bir durum bu. düşük vitesteyken belli olmuyor.