Vectra 1.8 stop etme sorunu --- acil

husein

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi bayramlar.
Askerliğimi yedeksubay olarak Kıbrısta yapmaktayım. Sınıra yakın bi bölgedeyim ve Kıbrısta toplu taşıma da olmadığı için uygun fiyata bir araba almak istiyorum. 90-91 doğanlar şahinler, 87-88 broadway ler için 2500 ytl isteniyor. Bugün tesaddüfen 93 model Vectra 1.8s gördüm, aracı kullandım çekişte falan bi sorunu yok ancak biraz sarsıntılı çalışıyor ve 5000 devir civarına geldiğinde stop ediyormuş. Biraz da su eksiltiyomuş ama arada egsozdan attığı için böyleymiş, normal ayarı böyle dedi aracın sahibi. Tabi karbüratörlü araçlar hakkında bilgim yok. Araç 230bin km de, 4500 YTL isteniyor. Bahsettiğim sorunlar çok mu masraf gerektirir acaba? İlerde başıma iş açar mı bunları merak ediyorum. Fazla vaktim de yok, biran önce bi araç almak istiyorum. Cumaya kadar kesin bi cevap alabilirsem çok iyi olacak. Şimdiden teşekkürler.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askerliğimi yedeksubay olarak Kıbrısta yapmaktayım. Sınıra yakın bi bölgedeyim ve Kıbrısta toplu taşıma da olmadığı için uygun fiyata bir araba almak istiyorum. 90-91 doğanlar şahinler, 87-88 broadway ler için 2500 ytl isteniyor. Bugün tesaddüfen 93 model Vectra 1.8s gördüm, aracı kullandım çekişte falan bi sorunu yok ancak biraz sarsıntılı çalışıyor ve 5000 devir civarına geldiğinde stop ediyormuş. Biraz da su eksiltiyomuş ama arada egsozdan attığı için böyleymiş, normal ayarı böyle dedi aracın sahibi. Tabi karbüratörlü araçlar hakkında bilgim yok. Araç 230bin km de, 4500 YTL isteniyor. Bahsettiğim sorunlar çok mu masraf gerektirir acaba? İlerde başıma iş açar mı bunları merak ediyorum. Fazla vaktim de yok, biran önce bi araç almak istiyorum. Cumaya kadar kesin bi cevap alabilirsem çok iyi olacak. Şimdiden teşekkürler.

Kiometresi fazla gibi motor iyi durumdaysa ve yapılıksa al motor yapılmamışsa alma bi ton uğraşırsın. Bizimkisi öneri en büyük karar yinede senin. Kolay gelsin.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et

sarsıntılı çalışma karbüratörle alakalı olabilir,karbüratör hava alıyordur ya da temizlenmesi gerekiyordur,eğer su eksiltiyorsa ya bir kaçak vardır ,ya da silindir kapak contası problemlidir; eğer sorun contadaysa biraz uğraştırabilir; bu arada bi yakınımdan kıbrısat araç tamir ettirmenin çok maliyetli ve uğraştırıcı olduğunu duymuştum; ama karar sizin tabii; daha problemsiz bir araç araştırın bence...