Ve beklenen oldu kaliper sorunu

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ve beklenen oldu kaliper sorunu

bende aynı seyden suphelenıyorum yolda gıderken dıreksıyonu saga  cevırırken on taraftan tak tak dıe ses gelıyor servıse goturdum baktılar bu sesı yapan bı yer var dedı usta lıfte kaldırdı baktı bı kac vıdayı sıktı daha yapmaz dedı ılk baslarda kesmıstı suan arada yıne yapıyor bos bı vaktımde tekrar goturmeyı dusunuyorum....

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REİS38 link' Alıntı:
nereye yapıştırıldı tarif edebilirmisiniz veya foto varmı aceba
Foto yok ama yaparken izledim ve ustayla konuştum tam olarak balataların dış tarafına üçgen şeklinde kesip balatanın kalipere denk gelen kısmına yapıştırdı.Özellikle üstüne basa basa aracın normal olduğunu bizim yollarımızın anormal olduğunu söyledi bu araçlar avrupada sıfır asfalt olan yerlerde kullanılıyor geçen benim bi adana seyahtim oldu otobanda 160 la giderken ne bi ses var ne de konfordan ödün veriyor keşke yollarımızın hepsi otoban gibi olsada şu aracı zevkle sürebilsek...

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

IIfastexII link' Alıntı:
bende aynı seyden suphelenıyorum yolda gıderken dıreksıyonu saga  cevırırken on taraftan tak tak dıe ses gelıyor servıse goturdum baktılar bu sesı yapan bı yer var dedı usta lıfte kaldırdı baktı bı kac vıdayı sıktı daha yapmaz dedı ılk baslarda kesmıstı suan arada yıne yapıyor bos bı vaktımde tekrar goturmeyı dusunuyorum....
Direksiyonu çevirirken seyir halinde gelen tak tak tak diye rot Basi veya zerotlarla alakalı
Kaliper düz zeminde ses yapmıyor çukurda stabilize yolda ses yapar
İyice emin olmak icin kaliper probleminden çukuru yolda giderken hafif el frenini kordineli bi sekilde cek ve yürü ses kesilirse bil ki kaliper dir

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2020 astra j aracım kilit taşı veya micir asfalt üzerinde camlar açıkken ön kaliperlerden tıkırtı geliyor. Ozellikle yol kenarında bir ev veya duvar varsa ses yansıma yapıp kafa ütülüyor. Yağ bakımı yaptırdığım ustam var sökülüp bir parçayı tornada duzelttiriyorum dedi. Ustam volkswagen servis çıkışlı biri. Acaba doğru mu teşhis koydu.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
2020 astra j aracım kilit taşı veya micir asfalt üzerinde camlar açıkken ön kaliperlerden tıkırtı geliyor. Ozellikle yol kenarında bir ev veya duvar varsa ses yansıma yapıp kafa ütülüyor. Yağ bakımı yaptırdığım ustam var sökülüp bir parçayı tornada duzelttiriyorum dedi. Ustam volkswagen servis çıkışlı biri. Acaba doğru mu teşhis koydu.

Kaliper pimlerine tornada işlem yapıyorlar. J kasa aracım varken ustayla bu şekilde konuşmuştuk.

• Beğen
Tepkiler: Ersin_35

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kaliper pimlerine tornada işlem yapıyorlar. J kasa aracım varken ustayla bu şekilde konuşmuştuk.
O zaman doğru işlem yapılacak. Küçük bir ilcedeyim. Malesef ki bazı ustalar kasap oluyor. Düzeltirken bozuyor. Bakım yapan arkadaş dediğim gibi vw serviste çalışmış biri. Pekcok şeyi biliyor. Dediği doğru O zaman. Teşekkürler

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Balata kaliperde de oynuyor olabilir bazi balatalar da montaj klipsleri yayli yada kanlli tip olur onlarda dahi balata yagi denilen bir tur plastik gres kullanilir isininca plastik kivamina gelir balata ve disk yuzeyi haric balatanin demir tablasinin kaliper ile temas yuzeylerine film kıvamına nda surulur pimli kaliperler de pimler temizlenib orasi icin uygun bir yaglayici ile yuksek sicakliga dayanan yanmaz tutusmaz urunler kullanilir

SAVE_20230802_204238.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ersin_35 ve Hasip

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
IMG_20230803_082955.jpgIMG_20230803_083001.jpgTürkiye de mercedes servis leri yada parcacikarinda bulabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: Ersin_35 ve Hasip

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugun ilçedeki ustama bıraktım aracı. Kaliper pimlerini tornalatmış ve dediğine göre 4 pimden 2 sinde olmayan lastikten diğerlerine de takmış. En tikirtili yerlerde denedim ses kalmamış. 700 tl aldı sağolsun

• Beğen
Tepkiler: omeroz