Ve Astra J 8401 km de Debriyaj Baskı Balata Bitti !!!

kizilosman21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ve Astra J 8401 km de Debriyaj Baskı Balata Bitti !!!

halilh link' Alıntı:
gördüğüm kadarıyla daha önce bu sorunla karşılaşan herkes garanti kapsamında halletmeyi başarmış. ben de bu konuda sonuna kadar hakkımı savunucam. umarım faydası olur. tavsiyeniz için de teşekkür ederim, servisle halledemeyeceğimi anladığımda GM Türkiye ile iletişime geçerim.
hocam gm musteri temsilcisi ile hiçbirşey halledemezsin.
aacım daha 20 aylık ve 16 bin km de ve baskı balatası ustanın deyımıyle saca kadar inmiş.rizeden trabzona gıderken yolda bıraktı benı kı hastaneye gitmek için çıktıgım neredeyse vırajı olmayan sahıl yolunda kaldı araba.sabahında hıc sorunu olmayan araba bır anda kala kaldı.servıse gıttım garantı kapsamına gırmez kullanıcı hatası dedıler.anlamadıgım neden herkese acemı muamelesı yapıyorlar.
ben suan bır ortaokulda ıdarecıyım ogretmenlıgımın ılk yıllarında dugunum ıcın para bırıkır dıye 3 yıl servıs soforlugu yaptım ve ehlıyetımın 16. soforlugumun 14 . yılı.bana acemı gıbı davranan trabzon vardallardaki ustalar 1700 tl lık fıyat cıkardılar.daha sonra bıleler saglam deyıp bır de tuccarlık nutukları attıktan sonra 1100 tl aldılar benden.okulda gecmıs olsun dıyen arkadaslarımın hepsının benımkının yanında (yanlıs anlasılmasın cok kabaca ama) dandık gıbı duran arabaları bıle en kotu ıhtımalle 70 bın gormus balata ıle.98 renault sahbı bır hocam 220 bınıncı kılometresınde!!
opel merkezdekı olay daha vahım.telefonu acan ablamız saat 11 olmasına ragmen sankı yataktan yenı kalkmıs bır tonda ve gayet donuk bır sesle sızın hatanız dedı bana.

vardallara ve opele kızmamın bır dıger nedenı de arabamın garantısının bıtım tarıhını bana kendılerı soylemesıne ragmen aracın 15 aydır calısmayan usb gırısının yapımı ıcın ozellıkle garantı sonrası tarıh vermesı oldu.zaten arabayı alırken aracı ayırmama ve sozlesmeyı ımzalamama ragmen (kaparo verılmıs) arabamı showrooma çıkarıp millete ınceletmelerı ve kaputun ustunde 2 cm lık cızıkle vermelerı ve ''ne olacak her aracta olur'' seklınde pıskın olmalarıydı.aracı aldım mecburen cunku banka kredısı  bana ekstradan 1000 tl vermem geektıgını belırttı ayrıca bır sonrakı arac 4 ay sonra gelecektı...

neyse cok doluyum tam da tup bebek tedavısının ortasında zar zor bırıktırdıgım paramın ıcınden acımadan 1100 tl mı almalarına cok kızdım.hakkınızı helal edın.  

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçtan gelen kokuda baskı balata yüzünden sanırım en kısa zamanda götüreceğim

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Merhaba;

Bende 2 hafta evvel 14.000 deki aracımın debriyaj + bilyalarını değiştirdim 1.500 TL para verdim

Dizel motorların kasa büyük motor ufak geldiğinden özellikle geri geri yokuş yukarı gelmelerde problem yaratıyo ve hemen bi koku kaplıyor o yüzden dikkatli olmakta fayda var

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şu konuyu bir hortlatayım üzgünüm ki canınızı sıkacağım ama bir bakalım neler diyeceksiniz... Resim üzerinden gidelim

resimde aracımı park ettiğim yere sürekli aynı pozisyonda koyarım...
Kaldırım ve kapının demirinin olduğu kısım yüksek ve sivri...
Sol tarafa yaklaşamıyorum balkon altı oluyor çocuklar falan var üst katta ufak tefek birşey atıyorlar bende mümkün olduğunca sağdaki demire yakın duruyorum...
Geçenlerde yine standart geri geri çıkarken bir balata kokusu aldım kısa sürede geçti...
Biliyorum geri geri çıkmamam gerek aslında geri vites gücü az ve zorluyor ama ön ön park edince lastikte kırmızı çizgi ile işaretlediğim betonun sivri kısmına denk geliyor ve sürekli lastik basıncı azaltıyor.
Biraz daha geri gel arka lastik kırmızı ile işaretlediğin yerden kurtulsun dersenizde sürgülü kapıdan veletler elini uzatıp arabayı kurcalıyor. Sizce ne yapmalıyım :)

(ayrıca o balata kokusu 1 kerelik geldi yolda araç vardı biraz daha dar alanda geri geri çıkmam gerekiyordu aracı kaydırıp yoldaki araca vurmamak için)

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/zRqB9j.jpg[/img]

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Balata kokar arada büyütmeye gerek yok :) İstanbul'u bilenler orada Ayazağa'yı bilir. Şehrin neredeyse tepesi. Yarım gaz debriyaj 2 dk falan bekleyip, 2 gün balata kokusu almıştım. Onun üzerine 4.000 KM falan yaptım çok şükür sıkıntısız :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkürü 50 ye tamamladık 49 rahatsız etti :) O zaman bir sıkıntı yok böyle devam :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

adRe J link' Alıntı:
Teşekkürü 50 ye tamamladık 49 rahatsız etti :) O zaman bir sıkıntı yok böyle devam :)

2200 KM'deki aracından kıllanan başka biri yoktur ha :)

Şu forumda senden daha özenli kullanan yok kardeşim rahatına bak :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
2200 KM'deki aracından kıllanan başka biri yoktur ha :)

şu forumda senden daha özenli kullanan yok kardeşim rahatına bak :)
2000 Olmadı daha ben yanlış hatırlıyormuşum :) 1980 civarındaymış hesap et o kadar az kullanıyorum üzülsemmi ağlasammı bilemedim :D 45.000 lirayı bildiğin garaja koydum  023hm

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

adRe J link' Alıntı:
2000 Olmadı daha ben yanlış hatırlıyormuşum :) 1980 civarındaymış hesap et o kadar az kullanıyorum üzülsemmi ağlasammı bilemedim :D 45.000 lirayı bildiğin garaja koydum  023hm
ևok ciddiyim aracı bana ver. Benim evin önünde dursun. Kıyafetime göre renk renk sürerim :D

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Çok ciddiyim aracı bana ver. Benim evin önünde dursun. Kıyafetime göre renk renk sürerim :D
Şu evin önünü merak ettim madem öyle diyosun buluşunca emrah ustada işimizi halledelim oradan senin evin oraya geçelim mangalımızı yapalım mustafa abiyede uygunsa :)