Ve Astra J 8401 km de Debriyaj Baskı Balata Bitti !!!

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ve Astra J 8401 km de Debriyaj Baskı Balata Bitti !!!

geçmiş olsun  sizin yaşadıkalrınız astranın malesef kronik sorunlarından....  baskı balatayı gharantiye sokmanız güzel olmuş garantiye sokamayanlarda oldu...

debriyaj sesi ise yağlama ve sonrasında tel değişimi ile  çözülüyor ( arada sırada gene duyabilirisniz bu sesi..)

aşırı yakıt tüketimi  yaızlım sorunundan da oluyor bende de olmuştu yazılım çökmüştü
yen,den yazılım attılar düzelmişti

musician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok geçmiş olsun.

Bugün Bilkent'e giderken o yoğun trafikte kesin birşey olacak diye bekliyordum ki camı açınca pis pis balata koktuğunu fark ettim.
Geçenlerde dik bir yokuştan çıktıktan sonra (lanet olası kapalı bi otoparkın çıkışı aslında  walll) da aynı koku gelmişti.

Umarım benim baskı balata da gidici değildir. Daha 1000 km'deyim.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

musician link' Alıntı:
ևok geçmiş olsun.

Bugün Bilkent'e giderken o yoğun trafikte kesin birşey olacak diye bekliyordum ki camı açınca pis pis balata koktuğunu fark ettim.
Geçenlerde dik bir yokuştan çıktıktan sonra (lanet olası kapalı bi otoparkın çıkışı aslında  walll) da aynı koku gelmişti.

Umarım benim baskı balata da gidici değildir. Daha 1000 km'deyim.
Mümkün mertebe boşa atın arabayı, hareket halindeyken demiyorum, ama durduğunuzda,ışıklarda beklerken felan mutlaka boşa atıp öyle bekleyin, zaten araç kolay kolay istop etmiyor, çok yavaşlasınız dahi debriyaja basmasanızda istop etmiyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de bir öneri de bulunayım
yokuş ve kalkışlarda gaza yüklenmek yerine debriyajdan ayağı biraz daha çekin
debriyajı tam kavrama noktasına kadar ayağını çekmeyip gaza yüklenince balatalara çok yük biniyor ve ısınıyor
belirli bir süre sonra balata soğuyor ve koku gidiyor bu balatanızın biteceği anlamına gelmez tabi illaki

ama işte dediğim gibi gaza daha az basıp debriyajı tam kavrama noktasında tutmak püf noktası

musician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mümkün mertebe boşa atın arabayı, hareket halindeyken demiyorum, ama durduğunuzda,ışıklarda beklerken felan mutlaka boşa atıp öyle bekleyin, zaten araç kolay kolay istop etmiyor, çok yavaşlasınız dahi debriyaja basmasanızda istop etmiyor.

Burada okuduklarımdan sonra zaten ışıklara yaklaştığım zaman biraz motor freni yapıp hemen boşa atıyorum ayağımı debriyajdan bir an önce çekebilmek için. Yokuş aşağı trafik kilitlendiğinde de aynen uyguluyorum ama bu bahsettiğim seferde yokuş yukarıydı. Hill-holder devreye girecek kadar eğimli olmadığından da biraz gaza yüklenerek gitmek zorunda kaldım.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

musician link' Alıntı:

Burada okuduklarımdan sonra zaten ışıklara yaklaştığım zaman biraz motor freni yapıp hemen boşa atıyorum ayağımı debriyajdan bir an önce çekebilmek için. Yokuş aşağı trafik kilitlendiğinde de aynen uyguluyorum ama bu bahsettiğim seferde yokuş yukarıydı. Hill-holder devreye girecek kadar eğimli olmadığından da biraz gaza yüklenerek gitmek zorunda kaldım.
Normalde bende bu şekilde kullanıyorum, araç artık çok yavaşladığında,20 km hıza düştüğünde fln boşa atıp öyle duruyorum, bu zaten benim ilk manuel aracım, kendimi bu şekilde alıştırdım ve böyle daha rahat kullanıyorum. Hemde debriyaja fazla basmamış oluyorum.

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opelin kronik baskı-balata sorunu.İlk aracım corsa D ve ikinci aracım astra H sedan her ikisi de garantiden müşteri memnuniyeti denilerek baskı balata değişimi yapıldı.üçüncü aracım astra j henüz 13000 km de şimdilik bir sorun görünmüyor.İnşallah olmaz.

halilh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar üçüncü vaka da benden geldi  :( 8500 km.deki opel astra 1.4 turbom dün akşam itibariyle baskı balatasını bitirdi nasıl oldu aklım almıyor! ankara opal servisini aradım böyle bir şey mümkün mü diye sürücü hatasından kaynaklı olabilir dedi ama ayağmı debriyajda tutmadan sürüyorum ve ben de dikkat ediyorum, her şeyi geçtim 8500de nasıl kullanırsan kullan bir arabanın baskı balatası bitmez, bitemez yani! bu düpedüz üretim hatasıdır benim gözümde! bugün pazar olduğu için götüremedim fakat yarın götüreceğim. umarım benimkini de garanti kapsamına alırlar yoksa ne yaparım bilmiyorum.  madd

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

halilh link' Alıntı:
arkadaşlar üçüncü vaka da benden geldi  :( 8500 km.deki opel astra 1.4 turbom dün akşam itibariyle baskı balatasını bitirdi nasıl oldu aklım almıyor! ankara opal servisini aradım böyle bir şey mümkün mü diye sürücü hatasından kaynaklı olabilir dedi ama ayağmı debriyajda tutmadan sürüyorum ve ben de dikkat ediyorum, her şeyi geçtim 8500de nasıl kullanırsan kullan bir arabanın baskı balatası bitmez, bitemez yani! bu düpedüz üretim hatasıdır benim gözümde! bugün pazar olduğu için götüremedim fakat yarın götüreceğim. umarım benimkini de garanti kapsamına alırlar yoksa ne yaparım bilmiyorum.  madd

Geçmiş olsun. Opel servisi daha önceden de araba kullanma konusunda çok daha deneyimli, sizin belki yaşınız kadar sene araç kullanmış kişilere bile "sürücü hatası" diyerek kendilerini aklamaya çalıştı. Bu konuda birçok servis çok yanlış bir tutum içerisinde ne yazık ki. Siz hem de çok genç olduğunuz için "sürücü hatası" bahanelerini hiç çekinmeden ortaya koyabilirler. Ancak sizin de dediğiniz gibi kasten baskı balata bitirilmek istenmediği sürece yanlış kullanımda bile baskı balata bu kadar erken bitmez. Hakkınızı yedirmeyin, mutlaka garanti kapsamına alınmasında diretin. Forumu biraz araştırırsanız daha önceden servisle bu konuda anlaşamayıp GM Türkiye ile yazıştıktan sonra sorunlarını çözenler olduğunu görürsünüz. Sizin de belki bu yollara başvurmanız gerekebilir.

halilh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Geçmiş olsun. Opel servisi daha önceden de araba kullanma konusunda çok daha deneyimli, sizin belki yaşınız kadar sene araç kullanmış kişilere bile "sürücü hatası" diyerek kendilerini aklamaya çalıştı. Bu konuda birçok servis çok yanlış bir tutum içerisinde ne yazık ki. Siz hem de çok genç olduğunuz için "sürücü hatası" bahanelerini hiç çekinmeden ortaya koyabilirler. Ancak sizin de dediğiniz gibi kasten baskı balata bitirilmek istenmediği sürece yanlış kullanımda bile baskı balata bu kadar erken bitmez. Hakkınızı yedirmeyin, mutlaka garanti kapsamına alınmasında diretin. Forumu biraz araştırırsanız daha önceden servisle bu konuda anlaşamayıp GM Türkiye ile yazıştıktan sonra sorunlarını çözenler olduğunu görürsünüz. Sizin de belki bu yollara başvurmanız gerekebilir.
gördüğüm kadarıyla daha önce bu sorunla karşılaşan herkes garanti kapsamında halletmeyi başarmış. ben de bu konuda sonuna kadar hakkımı savunucam. umarım faydası olur. tavsiyeniz için de teşekkür ederim, servisle halledemeyeceğimi anladığımda GM Türkiye ile iletişime geçerim.