Vauxhall Twintop 2006 H Mars problemi

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhabalar ben yurt disinda yasiyorum yeni bir Vauxhall Twintop 2006 aldim. Bu opel astra 2006 H ile ayni aractir sadece ustu acip kapanan ve direksiyon sagdan olan modeli. Soyle bir sorunum var. Bu gun oglen hava da baya sicakti aracimi calistirmak istedim 2-3 dakika mars etti etti calismadi. Sonunda gaz verdim falan derken calisti. Aksam ustu tekrar denedim yine aynisi oldu. Bu durum cok canimi sikti. Arac 1. ci vitesteyken gaz konusunda da biraz dengesizlik yasiyor acaba birbiri ile baglantili problemler mi. Az once gece yarisi gittim araci tekrar calistirdim tek seferde calisti motor. Acaba hava sicakligi ile de baglantili bir durum mu bu konuda tecrubeleriniz neler yurt disinda oldugum icin servise goturmeden once sizlere danismak istedim zira bunlar bir seyden anlamiyorlar dogru duzgun.
@cemk bey.

Aracınız hayırlı olsun.

Forumun Genel Sohbet kategorisinde İkinci El Bakım Rehberi başlıklı bir yazımız var, onu incelemenizi rica ediyorum.

Aracı yeni aldıysanız, geçmişini bilmediğiniz için komple kontrol ve bakım şeklinde elden geçirmenizi tavsiye ederim.

Mekanik ve elektronik tüm aksamın kontrol, ölçüm ve bakımını yaptırırsaniz kafanız rahat olur. Bahsettiğim yazı bununla alakalı.

Ayrıca araç çalışır halde iken istediğiniz elektronik parçayı çalıştırabilirsiniz, akuye zararı olmaz. Araç çalışırken şarj sistemi elektrik beslemesini yapar. Ama motor çalışmıyorken yapılan her şey doğrudan akuden yer [emoji4]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: cemk

cemk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@cemk bey.

Aracınız hayırlı olsun.

Forumun Genel Sohbet kategorisinde İkinci El Bakım Rehberi başlıklı bir yazımız var, onu incelemenizi rica ediyorum.

Aracı yeni aldıysanız, geçmişini bilmediğiniz için komple kontrol ve bakım şeklinde elden geçirmenizi tavsiye ederim.

Mekanik ve elektronik tüm aksamın kontrol, ölçüm ve bakımını yaptırırsaniz kafanız rahat olur. Bahsettiğim yazı bununla alakalı.

Ayrıca araç çalışır halde iken istediğiniz elektronik parçayı çalıştırabilirsiniz, akuye zararı olmaz. Araç çalışırken şarj sistemi elektrik beslemesini yapar. Ama motor çalışmıyorken yapılan her şey doğrudan akuden yer [emoji4]

Çok teşekkür ediyorum forumumuzdaki tek vauxhall heralde benimkidir. sanıyorum :)

Rehberi mutlaka inceleyeceğim. Bu yazımda anlatmış olduğum marş almama sorunu için düşünceniz nedir tuleybihayat bey ?

Teşekkürler.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Akü markası nedir? Acaba hala üzerinde fabrikada takılan akü mü var? Bundan olabilir.

Yakıt hattında problem olabilir mma araç yeni sayılır, bu km'lerde kolay kolay bozulmaz.

Depodaki yakıt seviyesi ne durumda?

Ateşleme elemanlarınin da kontrol edilmesi lazım belki. Dediğim gibi çok bilinmeyenli denklem bu [emoji3]

Ben ikinci el araç alınca her şeyi yenilerim, kafam rahat gezerim.

Aracın çalışmaması krank sensöründen de olabilir elbette. Çalıştığı ve çalışmadığı ortam ve şartları gözlemlemek lazım.

• Beğen

cemk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü markası nedir? Acaba hala üzerinde fabrikada takılan akü mü var? Bundan olabilir.

Yakıt hattında problem olabilir mma araç yeni sayılır, bu km'lerde kolay kolay bozulmaz.

Ateşleme elemanlarınin da kontrol edilmesi lazım belki. Dediğim gibi çok bilinmeyenli denklem bu [emoji3]

Aracın çalışmaması krank sensöründen de olabilir elbette. Çalıştığı ve çalışmadığı ortam ve şartları gözlemlemek lazım.

ACDelco diye bir marka. 04-15 gibi de bişey var üzerinde 2015 ten kalma bir akü olabilir sanıyorum.tam tarih için nereye bakmalıyım onu bilmiyorum :(

Yakıt seviyesi yarım depo yakıt var.

Sizin rehberi inceliyordum bende. Bujileri kendim değiştirebilir miyim ? Filtreler kolay gibi internetten bir kaç video izledim. Polen filtresi zor gibi bir tek.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

ACDelco diye bir marka. 04-15 gibi de bişey var üzerinde 2015 ten kalma bir akü olabilir sanıyorum.tam tarih için nereye bakmalıyım onu bilmiyorum :(

Yakıt seviyesi yarım depo yakıt var.

Sizin rehberi inceliyordum bende. Bujileri kendim değiştirebilir miyim ? Filtreler kolay gibi internetten bir kaç video izledim. Polen filtresi zor gibi bir tek.
Hava ve polen filtreleri kolay.
Benzin filtresi aracın altında olmalı, lifte kaldırmak gerekebilir. Sizin araçta tam yerini bilmiyorum.
Bujiler için buji lokması lazım, özel bi' aparat.

AcDelco orjinal aküsü olabilir, ölçülmesi gerekir. Multimetre/avometre ya da voltmetre ile ölcebilirsiniz.

• Beğen