Varta akü ? Black Blue Silver?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Aracımı 2012 temmuzda almıştım. Temmuz ayında tam 5 yılı dolduracak. Aracın km.si henüz 29.000 de ve çoğunlukla şehiriçi ve kısa mesafe kullanıldı. 5 yıldır herhangi bir problem yaşamadım. Ancak son günlerde anlamsız bir şekilde debriyaje basmadan araç çalışmaz uyarısı aldım bir kaç kez.

Şüphelerim akü üzerine yoğunlaştı ve aküyü ölçtürdüm. Usta 10 v' ye kadar düştüğünü ileride problem olmaması adına değiştirilirilebileceğini söyledi. 

İnternetten akü bakıyorum. Yüksek ihtimalle varta akü alacağım. Ölçen arkadaş elinde 1.6 115 hp benzinli aracıma uygun olarak sadece 72' lik varta black dynamic olduğunu söyledi. Fiyatı da 280 tl. 

Şimdi vartanın araç önerisine göre akü tavsiye uygulamasını açtım. Aracım için önerisi linkteki farklı tip aküler. İşin ilginci hiç black dynamic yok bu listede. Acaba bu işin detayı ile ilgili bilgisi olan var mı forumda.

Silverlar çok pahalı, blackler uygun fiyattalar. Blue dynamicler de sanırım en çok satılan ve kullanılan versiyonu vartaların. Önerileriniz nedir?

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Varta akü ? Black Blue Silver?

Ben Varta akü taktırmıştım. Zaten üzerinden çıkan orjinali de varta idi. 275 e almıştım. Model ini hatırlamıyorum ama 72 yada 80 lik ti. Ucuzaku.com diye siteleri var, maltepe ve küçükçekmecede yerleri var. Bir danışın isterseniz.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Hocam akünüzün üst kapağı mavi mi siyah mı?

aeozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Onu hatırlamıyorum. Bakma şansımda yok, bir ay önce arabayı sattım :)