Valentino Rossi emeklilik tarihini açıkladı.

Z20LEH

Vmax Performance
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Katılım
17 Eki 2006
Mesajlar
363

Ünlü Moto GP pilotu Valentino Rossi, emeklilik tarihini açıkladı. 32 yaşındaki ünlü pilot 2014 sezonu sonunda pistlere veda edeceğini söyledi.

Formula 1 ve Moto GP'de yeni sezon öncesi Ducati ve Ferrari pilotları İtalyan Kayak Merkezi Madonna Di Campiglio'daki geleneksel buluşmalarını gerçekleştirdi. Ferrari pilotu Felipe Massa, ünlü kayak merkezine ulaşmak için helikopter kullanmayı tercih etmişti.

Basın, Massa'nın yanısıra, Fernando Alonso-Valentino Rossi ve Nicky Hayden'i biraraya getiren buluşmaya yoğun ilgi gösterdi.

Madonna Di Campiglio buluşmasına yaptığı açıklamalar ile Valentino Rossi damga vurdu. "doktor" lakaplı ünlü pilot, 2014 yılında emekli olmayı düşündüğünü ilk kez kamuoyuyla paylaştı.

Emekli olmadan önce Ducati'ye yeni bir şampiyonluk yaşatmak istediğini dile getiren Rossi, "Bu yılın sonunda bitecek sözleşmemi 2 yıl daha uzatmak ve kariyerime bir şampiyonluk daha eklemek istiyorum. 2014'ten sonra artık kendimi düşüneceğim" dedi.

Son olarak 2009 yılında dünya şampiyonu olan Rossi, kariyeri boyunca 5'i üst üste olmak üzere 7 kez Moto GP dünya şampiyonu oldu.
 

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Katılım
30 Kas 2011
Mesajlar
728
Yaş
43
Gitme DOCTOR :( Zaten keyifle seyredecek adam kalmadı...
 
Üst